Lista ocen Rover 25 (37) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 44 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PIWKO
Hatchback 1.4 i 16V 103KM 76kW
kupiłem rovera na początku grudnia 2005, wymieniłem rozrząd napinacze itd. , na rolki od alternatora się nie zdecydowałem bo cena zaporowa, a na tych jeszcze pojeżdżę. pojeździłem miesiąc i mała stłuczka (zderzak, lampy, dwie chłodnice, atrapa, kierunkowskaz i przednia belka, poduszki nie odpaliły, podłużnice, maska i błotniki całe). i tu zaczęły się problemy. ceny kolejnych części tak drogie, że autko o wart. 18tyś, a naprawa wg "warty" miała...
~Golden_Flyer
Hatchback 1.4 i 16V 103KM 76kW
Przez 30tys. km nie zanotowałem żadnej poważnej usterki. Wiele osób narzeka na uszkodzenie uszczelki pod głowicą - ja tego nie doświadczyłem. Kluczem do \"sukcesu\" jest nie przekraczanie 3tys. obr./min. dopóki silnik PORZĄDNIE się nie nagrzeje (ze względu na swą \"plastrową\" budowę po nagrzaniu jednostka staje się bardziej zwarta i szczelna) oraz pilnowanie poziomu płynu chłodzącego. Warto tez sprawdzać, czy w płynie nie ma tłustych plam...
~romuald
Hatchback 2.0 TD 101KM 74kW
ja mialem powazne problemy z elektonika!! Jesli to sie zepsuje to juz kaplica. Malo mechanikow ktorzy sie zabieraja za ten typ auta. Mi gdy zepsul sie potencjometr przyspieszenia nikt nie umial go zdiagnozowac, problem byl ze znalezieniem komputera ktory odczyta samochod. Gdy problem zostal naprawiony ok 1000 zl samochod nadal mial dziwne usterki typu kontrolki gasly lub bez przyczyny po wlaczeniu ogrzewania tylnej szyby, ta rozbiła się w...
~Sztefan
Hatchback 2.0 TD 101KM 74kW
Uszkodzeniu uległ miernik masy powietrza (przepływomierz). Uważam jednak, że stało się to z mojej winy gdyż posiadam filtr powietrza K&N który po zabrudzeniu wystarczy wymyć specjalnymi środkami i natłuścić. Z braku wiedzy nałożylem zbyt dużo środka natłuszczającego który skroplił się i osiadł na czujniku przepływomierza uszkadzając go. Jeździć dalej się dało tylko palił więcej i miał mniejszą moc.
~Piciu, Poznań piciu10@interia.pl
Hatchback 1.4 i 16V 103KM 76kW
Są to udane auta, których nie trapią jakieś poważne defekty. Źródłem ewentualnych kłopotów może być alternator i rozrusznik (oba włoskie, Magneti Marelli); Przy ostrym traktowaniu zimnego silnika może po jakimś czasie dojść do uszkodzenia uszczelki pod głowicą - chociaż problem ten dotyczy raczej aut sprzed 1999 roku, czyli modeli Rover 200 i 400. Później zmodyfikowano konstrukcję uszczelki.
~JARORYGUL
Hatchback 2.0 TD 101KM 74kW
Jak na razie (odpukać!) nic poza planowaną blacharką wskutek wspomnianego wypadku (4 elementy, lakier perłowy 1,4l, robocizna = 2500PLN; robota zapie...na, musiałęm podłączyć sobie przewody od świateł, sprykiwaczy i ogrzewana t. szyby, ale to podobno norma u blacharzy - no i przedni zderzak po 3 mies. nagle tak jakby trochę opadł...), więc można powiedzieć, że jest ok.
~Emigrant
Hatchback 1.4 i 16V 84KM 62kW
Puka coś w zawieszeniu z tyłu tylko podczas obciążenia. Nie działa spryskiwacz tylnej szyby Gdzieniegdzie wychodzi rdza, ale nie tk jak Oplach czy fordach Wciskajac dźwignie sprzęgła, dziwny hałas ( jest tak od 10 tys km) ale wszystko sprawnie działa
~tajger
Hatchback 1.4 i 16V 103KM 76kW
Podczas swojej 5-letniego użytkowania raz wymieniłem uszczelkę pod głowicą. Ten typ po prostu tak ma, ale tak jak napisałem wyżej - jak się zadba o silnik nie katując go na zimno to ta poważna wada nie powinna wystąpić.
~moskwiak
Hatchback 1.4 i 16V 103KM 76kW
układ hamulcowy trzymaj rączkę na ręcznym bo ze 120 wychamowac to auto to wyczyn a jakie turbolencje miota nim jak szatan uszczelka pod głowicą klawiaturą skrzynia biegi 1 i wsteczny
Dziennik kosztów dla Rover 25
6,6
8,1
8,6
~M
Hatchback 1.4 i 16V 103KM 76kW
WŁAŚCIWIE JAK NIE TRAKTUJE WYMIANY USZCZELKI POD GŁOWICĄ JAKO POWAŻNĄ USTERKĘ TYLKO JAK WYMIANĘ OLEJU ALE NIECH SIĘ ZALICZA TU POZA TYM PRÓCZ ŁOŻYSK W SKRZYNI BIEGÓW NIE MAM ŻADNYCH ZASTRZEŻEŃ