Lista ocen Rover 25 (39) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 42 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sztefan
Hatchback 2.0 TD 101KM 74kW
W zakrętach trzyma się jak przyklejony ale jest to zasługa dobrych opon o profilu 195/50/15. Jeśli chodzi o amortyzację nierówności jest już trochę gorzej ale na oryginalnych oponach 185/65/14 byłoby bardziej komfortowo. Coś za coś. No i trzeba uważać na wyrwy w drogach bo felga zaraz wędruje do kosza. :( Układ kierowniczy jest w miarę precyzyjny ale nowy Peugot 206 z 2004 r. ma jeszcze lepszy.
~PIWKO
Hatchback 1.4 i 16V 103KM 76kW
dobrze się prowadzi, ukłąd pracuje w miarę cicho, nic nie stuka i nie skrzypi, jest odpowiednio sprężyste. przeszkadza jedynie podskakiwanie na krótkich nierównościach ale to pewnie nie wina zawieszenia tylko tego, że autko jest krótkie i ma mały rozstaw osi. nie doprowadzam do poślizgów więc nie mam doświadczeń w sytuacjach ekstremalnych. "abs" bez zarzutu.
~JARORYGUL
Hatchback 2.0 TD 101KM 74kW
Jest po prostu niesamowity - nie widziałem auta tej klasy z tak pewnym układem; samochód trzyma się drogi jak przyklejony i uwierzcie mi - widziałem merole i beemy wymiękające w ciasnych zakrętach, przy których 25-ka świetnie sobie radzi; gdyby cała reszta była na tym poziomie, nie byłoby lepszego samochodu
~Emigrant
Hatchback 1.4 i 16V 84KM 62kW
Jeśli jeździsz normalnie to nie ma zastrzeżeń. Jęśli lubisz ostrą jazdę to polecam kupić MG rover-a. Standardowe 14 czy 15 calowe felgi muszą mieć dobry bieżnik aby podczas deszczu trzymał się pewnie w zakrętach. Tylne zawieszenie lubi popukiwać jak usiądzie tam z 2 pasarzerów.
~lrgn
Hatchback 2.0 TD 101KM 74kW
swietnie trzyma sie drogi, nawet na ostrzejszych zakretach w trasie rzadko konieczne jest uzywanie hamulcow. zawieszenie odporne na polskie drogi. mimo tych nieszczesnych bebnow z tylu uklad hamulcowy (z ABS-em) uratowal mi dzisiaj skore. nie spodziewalem sie tak krotkiej drogi hamowania.
~Piciu, Poznań piciu10@interia.pl
Hatchback 1.4 i 16V 103KM 76kW
Bardzo dobrze wyważony układ jezdny. Zawieszenie w sam raz na nasze drogi, coś pośredniego między miękkimi francuzami (clio, megane) a autami niemieckimi (tigra, astra). Prowadzi się pewnie i przyjemnie dzięki precyzyjnemu układowi kierowniczemu.
~Michał P
Streetwise 2.0 ITD 101KM 74kW
Ładnie wybiera zakręty a ja lubię w nie ostro wchodzić, nie jest to co prawda auto sportowe, ale trzyma się ładnie drogi chociaż moim zdaniem zawieszenie mogło by być ciut miększe, bo koleiny się czuje.
~Spiro
Hatchback 1.4 i 16V 103KM 76kW
Twardy, prowadzenie super...czuje się jakbym jechał gokartem, zero przechyleń czy bujania...jest tak jak być powinno, oczywiście nie można tu mówić o większym komforcie.
~bartek8900
Hatchback 1.4 i 16V 84KM 62kW
Jak się przyklei do drogi to nie odpuszcza nawet w zakrętach przy "ciekawej jeździe". Można jechać płynnie nie zwracając uwagi na zakręty.

Usterki Rover 25

Rover 25 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~moskwiak
Hatchback 1.4 i 16V 103KM 76kW
Przy dynamicznej jezdzie proponuje zaopatrzec sie w czeste wymiany łaczników stabilizatorów przegubów itp jeśli auto jest zrobione dobrze trzyma sie trasy