Lista ocen Rover 45 Hatchback (27) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~freeman53
Hatchback 1.8 i 16V 117KM 86kW
W chwili obecnej przy masie części używanych po niskich cenach oraz nowych po cenach części samochodów wychodzących z obiegu jest super. Jedynie świece platynowe polecane do auta to jakaś porażka (mam instalację gazową wiec może jak ktoś jeździ na samym paliwie się ni zgodzi). Świece platynowe 40 zł sztuka, przejechałem 5000 km do wyrzucenia jeździć się nie dało, podróbki denso K16TT , idealna inaczej od razu mi samochód chodzi, przejechałem...
~Bartek
Hatchback 2.0 TD 101KM 74kW
Ekonomiczność jest mocną stroną tego samochodu. W zasadzie to skłoniło mnie do jego zakupu. 90% przebiegu robię poza terenem zabudowanym i utrzymując 120-140 km/h spala mi średnio 5,6 l/100km. Nie sprawdzałem minimalnego spalania. Raz osiągnąłem 5 l/100 i sam się zdziwiłem bo nie jechałem jakoś spokojnie. Jak większość diesli z 5 biegową skrzynią cierpi na zbyt wysokie obroty na ostatnim biegu. Przy 3000obr jedzie około 135kmh co nie jest złym...
~Cichy
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Zużycie paliwa : tutaj nie ma jakiś rewelacji pali przeciętnie po założeniu instalacji gazowej moje osiągi to trasa-8,5;9 LPG, miasto-11 LPG, średnia mieści się w 10;10,5 LPG Ceny przeglądów tak jak przy innych autach Naprawy wcale nie są aż tak kosztowne jak mówią ludzie ... teraz części są już łatwo dostępne i bez problemu można znaleść zamienniki np. Hondy Civic (jeśli chodzi np. o felgi proponuje spróbować z Rover Mini)
~Lukasik79
Hatchback 2.0 TD 101KM 74kW
ekonomia to wielki plus tego auta naprawdę bardzo malo pali może jest to nieprawdopodobne ale mi osobiście najniższe spalanie wyszło około 4l/100km. ekonomiczność tego auta jest na bardzo wysokim poziomie. naprawde można bardzo dużo zaoszczedzić
~Jinxus
Hatchback 1.8 i 16V 117KM 86kW
Nie posiadam w swoim modelu komputera pokładowego dlatego nie mogę powiedzieć ile wynosi spalanie na trasie a ile w mieście. Spalanie średnie koło 7,8 litra (jazda normalna). Bez problemu przejeżdża się na baku (55 l.)600 km bez wejścia na rezerwę.
~Johnny007
Hatchback 1.8 i 16V 117KM 86kW
Jest dobrze, samochód jest w miarę oszczędny. Jak na pojemność 1.8 i tą moc naprawdę spalanie jest super. Części są wbrew opiniom łatwo dostępne i stosunkowo tanie.
~Jacek
Hatchback 1.4 i 16V 103KM 76kW
Koszty utrzymania nie są duże, tylko trzeba kupić w miarę zadbany egzemplarz i dostać od sprzedającego rachunek na zrobioną uszczelkę pod głowicą.
~mikser
Hatchback 1.4 i 16V 103KM 76kW
spalanie 6 -8 l uwazam za bardzo dobre nie potrzeba zakladac instalacji lpg. z naprawami nie mialem zadnych problemow auto praktycznie nie wymagalo napraw
~góral
Hatchback 2.0 TD 101KM 74kW
ogólnie wychodze tak samo albo nawet lepiej jak poprzednim samochodem na gaz a w roverku większy silnik i lepsze przyspieszenie
Dziennik kosztów dla Rover 45 Hatchback
6,3
13,1
8,1
~DominikBoth
Hatchback 1.8 i 16V 117KM 86kW
Części są tanie, ale auto jest bardzo awaryjne, więc częste wizyty w warsztacie są pewne
Rover 45 Hatchback