Lista ocen Rover 45 Hatchback (27) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~freeman53
Hatchback 1.8 i 16V 117KM 86kW
Nie potrafię powiedzieć aby była super precyzyjna ani złej jakości (ot taka przeciętna skrzynia , do tego silnika wystarczająca, dłuższy skok na 1 - ostatnio testowałem nowego Tipo i tam skrzynia 6 biegów i ruszanie z jedynki jak w maluchu do obrócenia kołem na raz, przy wyjeżdżaniu skrętem od razu ruszać lepiej na biegu 2 to dopiero porażka.
~Johnny007
Hatchback 1.8 i 16V 117KM 86kW
Biegi wchodzą gładko i płynnie, fajnie się tu "miesza". Wsteczny lubi nie wchodzić i zgrzytać ale taka już chyba przypadłość tej skrzyni. Brakuje mi też 6 biegu. "Piątki" nie warto wrzucać przy mniej niż 60 km/h, inaczej obroty spadną poniżej 1.5 i silnik zamula.
~piluu
Hatchback 1.8 i 16V 117KM 86kW
Automat - wiadomo, wygoda. Wiem dziś, że już nigdy nie kupię auta z manualną skrzynią. Daje 3 gwiazdki, bo skrzynia jest mało dynamiczna i po dłuższej jeździe pojawiają się 'skoki' przy zmianie biegów.
~hideoosw
Hatchback 2.0 TD 113KM 83kW
Bez zarzutu, pojawił się luz na drążku i przez to ten troszkę dzwoni przez wibracje od silnika, ale po 10 latach ma prawo, wymiana jakiejś tulejki powinna załatwić sprawę.
~Cichy
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Problem z biegiem wstecznym zarówno jak w 400 tak samo i w 45 puki co nic się nie dzieje lecz nie zawsze płynnie wchodzi mimo pełnego wysprzęglenia
~Lukasik79
Hatchback 2.0 TD 101KM 74kW
mogła by byc bardziej precyzyjna to znaczy mam na mysli tutaj bieg wsteczny trzeba go wrzucac dość stanowczo bo nie zawsze wejdzie precyzyjnie
~Jinxus
Hatchback 1.8 i 16V 117KM 86kW
o szybkich zmianach biegów można zapomnieć, mało precyzyjna skrzynia biegów. Brakuje 6 biegu. Skrzynia dobrze się spisuje przy spokojnej jeździe.
~Bartek
Hatchback 2.0 TD 101KM 74kW
Sama skrzynia jest dobra ale krzyżak od lewarka zmiany biegów luzuje się i zaczyna dzwonić. Usterka łatwa do naprawy ale denerwuje.
~DominikBoth
Hatchback 1.8 i 16V 117KM 86kW
Nie zgrzyta, nie trzeszczy, ale macha się dźwignią jak by to była miska z budyniem
~DominikBoth
Rover 45 Hatchback