Lista ocen Rover 45 (67) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 62 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~freeman53
Hatchback 1.8 i 16V 117KM 86kW
Nie potrafię powiedzieć aby była super precyzyjna ani złej jakości (ot taka przeciętna skrzynia , do tego silnika wystarczająca, dłuższy skok na 1 - ostatnio testowałem nowego Tipo i tam skrzynia 6 biegów i ruszanie z jedynki jak w maluchu do obrócenia kołem na raz, przy wyjeżdżaniu skrętem od razu ruszać lepiej na biegu 2 to dopiero porażka.
~Marcin Maniac
Sedan 2.0 TD 101KM 74kW
skrzynia jest okej ale "do przodu" kiedy trzeba redukować na dwójkę to czasami problem tak samo jak z jedynką i wstecznym, ale to kwestia "charakteru" samochodu. Oczywiście zaczyna drążek wydawać swój metaliczny dźwięk - do zrobienia jest w internecie na ten temat.
~Johnny007
Hatchback 1.8 i 16V 117KM 86kW
Biegi wchodzą gładko i płynnie, fajnie się tu "miesza". Wsteczny lubi nie wchodzić i zgrzytać ale taka już chyba przypadłość tej skrzyni. Brakuje mi też 6 biegu. "Piątki" nie warto wrzucać przy mniej niż 60 km/h, inaczej obroty spadną poniżej 1.5 i silnik zamula.
~Myski
Sedan 1.8 i 16V 117KM 86kW
Na początku było wszystko super, można było palcem biegi zmieniać. Po dwóch latach użytkowania trzeba się przyzwyczaić że już nie jest tak delikatnie, ale odnosi się to tylko do wstecznego do którego trzeba mieć wyczucie, bo lubi nie wskoczyć.
~lbastro@wp.eu
Sedan 2.0 TD 101KM 74kW
Nie narzekam, chociaż może wydawać się ciut toporna i biegi nie wchodzą idealnie - to jednak kwestia przyzwyczajenia. Troszkę klekocze mi dźwignia zmiany biegów w ustawieniu 3 i 4 ale to wina przegubu, który jest pewnie już zużyty i luźny.
~piluu
Hatchback 1.8 i 16V 117KM 86kW
Automat - wiadomo, wygoda. Wiem dziś, że już nigdy nie kupię auta z manualną skrzynią. Daje 3 gwiazdki, bo skrzynia jest mało dynamiczna i po dłuższej jeździe pojawiają się 'skoki' przy zmianie biegów.
~BLUE
Sedan 1.8 i 16V 117KM 86kW
Jak to w R-kach - jedynka i wsteczny chodzą ciężko. Po zmianie oleju w skrzyni na Elf 75W80 sporo się poprawiło. Biegi wchodzą płynniej. Jak dla mnie skrzynia zestrojona bardzo dobrze. Fajny przeskok z 3 na 4.
~hideoosw
Hatchback 2.0 TD 113KM 83kW
Bez zarzutu, pojawił się luz na drążku i przez to ten troszkę dzwoni przez wibracje od silnika, ale po 10 latach ma prawo, wymiana jakiejś tulejki powinna załatwić sprawę.
~g.jesman@poczta.fm
Sedan 1.8 i 16V 117KM 86kW
Po zakupie auta miewałem problemy z wrzuceniem dwójki. Po ok. pół roku "awaria" samoczynnie uległa naprawie...a raczej ja się przyzwyczaiłem do ułożenia dźwigni.
~Krzysiek
Sedan 2.0 TD 101KM 74kW
Biegi wchodzą ok, szybko wyrabiaja sie krzyzak lewarka zamontowany pod podlogą pojazdu prowadząc do podzwaniania lewarka.Można to łatwo usunać.