Lista ocen Rover 75 (122) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 148 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~1Unruhe1
Kombi 2.0 CDTi 131KM 96kW
Tu jest przeciętnie. W porównaniu do starych klekotów jest ok ale na co dzień użytkuję też Mercedesa GLK z 3.5 dieslem ( 265 koników)i tam nie słyszę nic a tu przy dużej prędkości w długiej trasie już nie jest tak super. Jężdżę też Oplem Meriva Toyotą Yaris i do nie dawna Skodą Fabia 1.4 16 v i te powyżej 140 km/h są głośniejsze. Auto aspirowało do klasy wyższej więc oceniam go tylko na dobrze a nie doskonale
~Mar
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
Dla mnie cichutko nawet maska w benzyniaku jest wyciszona. Czasami siedząc przy włączonym silniku zdarzało mi się próbować odpalić już odpalony samochod, lub wysiadajac na chwilkę wracam i stoję obok i myślę przecież go nie gasilem i jednak nie gasilem zaskakuje mnie z ta cisza na biegu jałowym jednak im bliżej 7tys obr tym bardziej agresywnie się odzywa v6
~Michał
Sedan 1.8 120KM 88kW
Przy jeździe po mieście, jest całkiem cicho. Przy wyższych prędkościach jednak już jest dość głośno i ja uważam to za minus auta. Ogólnie lubię przycisnąć czasami, ale przy 140-160 km/h hałas jest już dość męczący i na dłuższą metę nie lubię tak jeździć. Do 120 km/h jest dobrze, powyżej - robi się głośno. A przynajmniej ja mam takie odczucia.
~Thrill
Sedan 2.0 CDT 115KM 85kW
Do czasu posiadania fabrycznej szyby przedniej było bajecznie. Auto wewnątrz jest tak ciche, że ani nie daje poczucia osiąganej prędkosci ani nie pozwoli usłyszeć sygnałów przejeżdzającej obok policji :) Niestety złodziej wycieraczek załatwił mi moją oryginalną szybę i ta wymieniona już nie była tak gruba widocznie bo zrobiło sie w aucie znacznie głośniej.
~Kistel kistel@orange.pl
Kombi 2.0 CDT 115KM 85kW
Do 140km/h jest cisza i spokój. Silnik słychać dobrze powyżej 2500obr./min. Przy 200km/h trzeba troszkę podnieść głos podczas rozmowy aby pasażerowie z tyłu słyszeli. Poniżej 100km/h nie słychać totalnie nic oprócz własnego oddechu i ewentualnie radia, które pomimo archaicznego wyglądu ma wszystko co trzeba i gra calkowicie satysfakcjonująco.
~Thrillco
Sedan 2.0 CDT 115KM 85kW
To już trochę powiedziane w dziale o silniku. Mimo ze diesel to wewnątrz trudno to jednoznacznie stwierdzic porównując do innych diesli. Na trasie do uczu dochodzi jedynie pomruk silnika i szum opon, załaczenie radyjka łatwo zagłusza i te dźwięki. Najbardzije chalasliwa jest klima w pierwszym stadium pracy gdy reguluje temperature w aucie.
~over
Kombi 2.0 CDTi 131KM 96kW
Tu jest przeciętnie. W porównaniu do starych klekotów jest pewnie ok ale na co dzień użytkuję też Mercedesa GLK z 3.5 dieslem ( 265 koników)i tam nie słyszę nic a tu przy dużej prędkośći w długiej trasie czułbym zmęczenie. Jeżeli jednak jeździ się w okolicach 120 km/h nie jest tak źle
~POLICJANT
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
Tutaj naprawdę trzeba co chwilę patrzyć na prędkościomierz. Wogóle nie czuje się prędkości ani chałasu. Jazda z 160km/h już po paru minutach tak oswaja że ma się wrażenie jakbyśmy ciągneli sie w sznurze samochodów za jakimś ciągnikiem. Szybciej nie jechałem ale ponoć takie same wrażenia są przy 200.
~TOMI
Kombi 2.0 CDT 115KM 85kW
Do 120-130 km./h jest bardzo cicho. Przy wyższych prędkościach jest trochę głośniej, jednak podczas jazdy z prędkościami 180-200km./h nie jest głośno i można normalnie rozmawiać i to nawet nie podniesionym głosem. Generalnie wręcz idealne auto na długie, relaksujące trasy.
~K@rolek
Kombi 2.0 CDTi 131KM 96kW
Jak na diesla - rewelacja, przy 120 auto sobie mruczy. Słuchać chrapanie kota dochodzące z bagażnika. Mam porównanie do omegi 2,5 DTI. Jak ktos wie o co chodzi to doceni. W porównaniu z moim poprzednim dieslem - nie ma co porównywać