Lista ocen Rover 75 Sedan (107) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 133 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Thrill
Sedan 2.0 CDT 115KM 85kW
Zawieszenie i cały układ dostarczyło mi chyba najmniej kłopotów, choć takze niemałych wydatków. Głownie dlatego, że to takze konstrukcja BMW więc całkiem dopracowana. Mawia się, że zmiksowanie przedniego zawieszenia z BMW serii 3 i tylnego z serii 5 dało trakcyjnie lepszy efekt niż w obu "dawcach" i...jeździłem wiele i wieloma BMW najczęsciej nowymi...moge potwierdzić. Zdabany zawias R75 to genialny kompromis między komfortem a...
~Dymek
Sedan 2.0 CDTi 131KM 96kW
Zawieszenie? Nasze nawierzchnie mają jedną niepodważalną zaletę - pozwalają szybko ocenić charakterystykę zawieszenia. Jest komfortowe. Podczas przejazdu przez miasto (zwłaszcza na nierównościach można usłyszeć elementy składowe belki tylnej i trzeba uważać, by nie uszkodzić osłony silnika - niski prześwit dynamiczny). Najlepiej omijać przeszkody slalomem. W tej kategorii układ kierowniczy pokazuje się z najlepszej strony. Odpowiednio...
~mit93
Sedan 2.0 CDTi 131KM 96kW
Zbyt miękki. doskonale nadaje się na równe drogi, ale już na naszych dziurach często zaskoczony zostałem "dobijaniem" amortyzatorów. Zresztą amortyzatory na przodzie musiałem wymienić, gdyż jeden kompletnie stracił swoje właściwości (gdy auto miało ok 300 k km). Poza tym wymieniłem przednie wahacze z tulejami. samochód jest bardzo niski, zanim się "nauczyłem" nim jeździć i go wyczułem wielokrotnie zawadzałem spodem o...
~Hołowczyc Marcin
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
To jest największy plus tego auta prowadzi się wygonie i zarazem pewnie nie ma problemu z zarzucaniem tyłu czy myszkowaniem. Jedyny drobny minus to trzeba podczas szybkich ostrych zakrętów spoglądać na prędkość bo auto sprawia takie wrażenie że wydaje się dużo wolniej jak jest w rzeczywistości. Nawet hamulce są bardzo dobre i nie mają problemów że przy szybszej jeździe się przegrzewają podczas do hamowań.
~Thrillco
Sedan 2.0 CDT 115KM 85kW
zawiasy od BMW sprawują się genialnie. Dodatkowy atut to fakt, ze zawieszenie jest przystosowane do auta z tylnym napedem, więc generalnie układ jezdny, szczególnie tylny zawsze ma ogromne rezerwy. Wahacze choć aluminiowe to dobrze sprawują się wytrzymałościowo na naszych drogach a w ew. naprawach są relatywnie tanie w porównaniu do podobnych układów innych marek (Audi, VW).
~Mar
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
Prowadzi się świetnie a na twardszych amortyzatorach z kyb i w zakrętach dobrze trzyma się drogi. Auto idealne na długie trasy bez większego zmęczenia po kilkuset km. Jedyna wada są tanie zamienniki wachaczy które wytrzymują ok 10tys km teraz wiem że lepiej dołożyć te 300zl i jeździć i nie zaglądać do zawieszenia jak na razie 60tys km i cisza
~oskow@poczta.onet.pl
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
Po 4 latach użytkowania wymieniłem amortyzatory przednie. Na tyle od nowości (7 lat) oryginalne i tylko o 5% mniejsza sprawność od nowych - fenomen na polskie drogi? Hamulce jak brzytwa.Szkoda że brak wyłącznika ABS. Samochód ciężki i trzeba uważać na długich śliskich zakrętach , bo potrafi zarzucić tyłem. Kotrola trakcji działa sprawnie i pewnie.
~POLICJANT
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
Dosyć sztywne. Trochę męczący na miejskich dziurach. Bardzo podsterowny w miejskim ruchu. Mimo wspomagania trzeba dobrze trzymać kierownicę jeśli zaczynamy przyśpieszać będąc jeszcze w zakręcie. Ponadto jest mało stabilny jadąc po koleinach pozostawionych przez TIRy. Tu trezba bardzo uważać, bo ciągle go znosi bądź to na lewo to na prawo.
~Michal
Sedan 2.0 CDT 115KM 85kW
75 prowadzi się super. Ale zawieszenie wymaga doglądania. Wciągu 160tys wymieniłem wahacze z czego prawy dwa razy!. Za pierwszym razem kupiłem z allegro jakieś tani i niestety po 30tys musiałem go wymienić ponownie. Wymieniałem jeszcze jakieś duperele. Poprzedni właściciel przy 200tys km podobno zrobił całe zawieszenie.
Dziennik kosztów dla Rover 75 Sedan
6,9
13,7
12,1
~RM
Sedan 2.0 V6 150KM 110kW
Doskonały jedynie dla osób ceniących komfort. Nieznośne stanie się dla tych lubiących ostrzej pojeździć. Miękko pokonuje nasze drogi, tylko czasem sygnalizując, że nie unosimy się w powietrzu. Nie polecam felg ze stopów lekkich powyżej 16 cali. Wówczas auto staje się sztywniejsze, ale i bardziej piskliwe w środku
Rover 75 Sedan