Lista ocen Rover 800 (43) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~roiven@interia.eu
Sedan 2.0 Sport 197KM 145kW
poprzednie auto średnio paliło średnio 9litrów ten 12,1 nadal po 6miesiącach nie umiem sie przyzwyczaić ale bądźmy szczerzy tym autem nie da sie wolno jechać na trasie jade często spokojnie 100-110 max 150jak sie spiesze (najszybciej jechałem nim 170) ale po mieście to gaz w podłodze to norma syk turbiny i zniewalające przyspieszenie producent podaje średnie 11,8 nie wiem jak przy moim stylu jazdy mam te 12,1 ostatnio może tyle na trasie...
~SVG
Sedan 2.7 SI/Sterling KAT 169KM 124kW
Jak wyrzej pisałem na te osiągi jest tani , w mieście wychodzi w dużych korkach nawet do 17 przy ciężkiej nodze, a wtrasie nie przkraczająć 120 jadąc cały czas na 5 biegu pali 7,5l to tyle co nie jedno 1,4. Jerzeli chodzi o naprawy to wiele części jest nawet tańsze niż do niemieckich samochodów a niektóre są dość drogie , ale są szroty i tam wszystko jest za grosze, i naprawdę w Warszawie i okolicach jest ich kilka nie ma wiekszego problemu z...
~Jakub
Sedan 2.0 I/SI 136KM 100kW
Model z automatyczną skrzynią nie jest zbyt ekonomiczny w mieście, ale nie rujnuje kieszenie jeśli ma się lekką nogę. Poza miastem jest zauważalnie lepiej i raczej nie różni się od wersji manualnej - typowe zużycie jak na tą pojemność. Utrzymanie może sporo kosztować jeśli ktoś zdecydowany jest reperować wszelkie drobiazgi które czasami się psują. Poważne usterki nie zdażają się często jeśli się o samochód dba.
~Maciek.
Sedan 2.0 I/SI 136KM 100kW
Zużycie paliwa w mieście, przy ciągłym ruszaniu, zwalnianiu i mojej dość ciężkiej nodze, waha się w przedziale 12-15l/100km. Na trasie daje radę, nawet przy ostrej jeździe zejść poniżej 10l. Ceny przeglądów nie straszą, naprawy również dzięki dużej ilości zamienników od Hondy są znośne nawet dla mniej przeciętnego portfela.
~Robert Szymański, Szczecin, e-mail: szym4@poczta.onet.pl lub szym4@wp.pl
Sedan 2.7 SI/Sterling 177KM 130kW
zużycie paliwa w mieście to 13,2 litra na 100 km, a na trasie ok. 8,5 litra na 100 km, porównując to z nowymi modelami o podobnych parametrach VW Passat (silnik V6, 2,8 l z automatem) pali 15,1 litra na 100 km w mieście, a Ford Mondeo (silnik V^, 2,5 l z manualną skrzynią biegów) pali 14,2 litra na 100 km w mieście
~krzychul
Sedan 2.7 SI/Sterling KAT 169KM 124kW
Jak na poj 2.7 l spalanie LPG 11 l. - 17 l. uważam że jest ok. na benzynce nie wiem, bo nigdy nie używałem. Cena części oryginalnych - kosmos ale można kupić zamienniki w normalej cenie np. klocki hamulcowe na przód - oryginał 600 zł - zamiennik 85 zł.
~rowerek między nogi
Sedan 2.5 D 118KM 87kW
koszty utrzymania tego auta to jest tragedia lepiej mieć sznurek uszykowany na trasę i jakieś przenośne drzewko :) naprawy to zawyczaj od tysiąca w góre i niech tego badziewia nikt nie porównuje z HONDA
~MAYkel
Sedan 2.5 D 118KM 87kW
Zużycie paliwa na przyzwoitym poziomie, ale smaocho jest barzo awaryjny, właściwie nie było miesiąca żeby nie stał w Warszatcie, Ceny części nieprzyzwoicie wysokie sprzęgło: 1600zł koło pasowe 1200zł
~Piotr, hifi@op.pl
Hatchback 2.5 D/SD 118KM 87kW
Około 9 litrów/100 km z klimą łącznie trasa+miasto bez zbędnego oszczędzania.Ceny części porównywalne z częściami innych marek, ale są takie, które lepej niech sie nie psuja. Serwis okropnie drogi!!
~mirek
Coupe 2.5 SD 118KM 87kW
niski apetyt na paliwo przy ogromnym silniku - to mile zaskakuje. Części trochę drogie i trudno dostępne w miejscu gdzie mieszkam ale jest jeszcze internet, można dostać wszystko