Lista ocen Saab 9-3 II SportSedan (119) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 76 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dawid10441044
SportSedan 2.0t 175KM 129kW
Osobiście uważam, że jest super. Przy aucie o masie 1500 kg, silniku 175 KM, skrzyni automatycznej i włączonej klimatyzacji średnio 9 litrów/100 km to chyba świetnie. Zważywszy na to, że auto ma nawet 3-krotnie wydłużone przeglądy serwisowe (reguluje je komputer pokładowy w oparciu o dane z przebiegu eksploatacji), jest praktycznie bezawaryjne, a ceny części przystępne (klocki przód 115 zł, filtr powietrza 34 zł itd.)uważam że auto należy do...
~Antyfan
SportSedan 1.8t 150KM 110kW
Cóż powiedzieć ten samochód nie może być oszczędny, bo tak fajnie jest jak wciska w fotel podczas przyśpieszania. Spalanie głownie w ruchu miejskim na poziomie 10 litrów dla mnie jest zadawalające. W czasie pierwszego miesiąca posiadania i jeżdżenia głownie dla przyjemności wynosiło maksymalnie do 13 litrów. Serwis Saab\'a w Polsce jest drogi, bo nikt przy zdrowych zmysłach tam samochodu nie zostawia. Mój samochód serwisuję w dobrym lokalnym...
~michalf1@o2.pl
SportSedan 2.2 TiD 125KM 92kW
Jeśli chodzi o paliwo przetestowałem auto w różnych stylach jazdy zarówno na trasie jak i w mieście. Stylem emerytalnym na trasie do 120-130 potrafił ze spalaniem zejść poniżej 6l. Szybka jazda na trasie 7.2l (miejscami podchodziło do 8.3) ale w rezultacie na końcu wyszło 7.2l. Co do miasta o dziwo mało stoję w Warszawskich korkach bo wyjeżdżam z centrum i tu spalanie przy pokojnej jeździe i używaniu turbo po rozgrzaniu silnika wychodzi 8l...
~koneser
SportSedan 1.9 TiD 120KM 88kW
Jak napisałem przy spokojnej jeździe na trasie da się zejść do 5l/100, jak się przydusi to drastycznie nie wzrasta spalanie, chyba nie da się osiągnąć 8-9l/100 km na trasie bo nawet przy 180/h tyle nie wciągnie. Miasto- zależy od nogi- 6,5-7 litrów latem jest realne przy spokojnej jezdzie. Dużo pali na zimnym silniku ale to jak każdy.Komputer oszukuje trochę ze spalaniem-zaniża-około 0,5 litra na trasie i pewnie koło litra w mieście
~ADAM
SportSedan 2.2 TiD 125KM 92kW
Auto ekonomiczne to nie jest. Ceny części nie należą do najtańszych a raczej tych droższych. Silnik ten sam co w vectre C 2.2 dti. Pali więcej niż np a4 z 1.9 TDi ale i ciężar auta jest większy. Mi to nie przeszkadza i nie zraża do marki. Na wyjazdzie wakacyjnym zrobiłem ok 2 tys km z czego ponad połowa po autostradach, gdzie prędkośc podóżna wynosiła średnio ok 150 km/h. Auto spaliło ok 8 l/100 km
~Jarosław
SportSedan 2.0 Turbo 210KM 154kW
No tutaj trzeba się liczyć że utrzymanie jego nie będzie tanie już nie mówiąc o spalaniu, choć jak na automat i 200 kucy pod maską, spalaniem w trasie jesteśmy w stanie zejść do 8l przy prędkości 130-140km/h , cykl mieszany to min. 10 l. Trzeba pamiętać o lubiącej się psuć elektronice (moduł com/stacyjka) i regularnej wymianie oleju co max 10 tyś km i wybraniu oleju z górnej półki.
~Wojtek
SportSedan 1.9 TiD 120KM 88kW
Spalanie na autostradzie, tempomat ustawiony na licznikowe 140. Brak wiatru, trasa non-stop 620km. Średnie spalanie 5.8l/100. Z lekkim wiatrem od tyłu 5.6. Tempomat na 150 daje wynik 6.0. Jak się jedzie pod mocny wiatr, to już przy tej prędkości wychodzi 6.5-6.6. Ekspresówka, 110km/h spalanie 5l/100. Spalanie po samym mieście już gorzej, 6.5-8l/100, zależy od korków i temperatury.
~Paweł3
SportSedan 2.2 TiD 125KM 92kW
Jak na jego mase jest według mnie rewelacja. Zazwyczaj podróżuje nim jedna osoba ale przy sporym bagarzu czy pięciu osobach również SAABik ma sie czym chwalić. Narazie nie miałem żadnych poważnych awari ale części niestety nie należą do najtańszych. Zreszto jak ktoś przesiada się z Seata do auta którego marka zaczyna sie na litere ,,S\" ale to już wyższa półka.
~1bandzior1@wp.pl
SportSedan 2.2 TiD 125KM 92kW
Zimą miasto ok. 8-8,3 litra, latem ok. litra mniej. Może dlatego że nie jeżdżę zbyt dużych odcinków. Trasa - do 140 km/h ok. 6,2. Powyżej tej szybkości, nawet przy dynamiczniej jeździe nie spalił mi więcej niż 7 litrów. Takie średnie zużycie z trasy to 6,5 litra. Można zejść do ok. 5,5 litra - ale trzeba przemieszczać się do 100 km/h (tylko po co- tiry będą wyprzedzać)
~trafal
SportSedan 2.0 Turbo 210KM 154kW
Przy takiej mocy w połaczeniu z masa i jazda w mieście wtedy musi swoje spalić...nawt ocszczedna jazda nic nie daje Auto lubi obroty. Jazda po mieście to spalanie rzędu 9-10 l. natomiast po za miastem w tempie do 120 km/h mozna zejśc poniżej 7 l. Jesli lubisz szybka jazde autostradą powiedzmy ok 160 km/h musisz sie liczyc ze spalaniem ok 9 l.
Saab 9-3 II SportSedan