Ocena kierowcy - Saab 9-3 II SportSedan

MedicalDivision, 9 lat temu
Silnik 1.9 TiDS 150KM 110kW
Rok produkcji 2005
Saab 9-3 II SportSedan 1.9 TiDS 150KM 110kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bajka! i oczywiscie silnik!
Układ elektryczny : Samopoziomowanie świateł
To jest auto którego szukałem. Po 1 ja osobiście lubię szybką jazdę w zakrętach a to auto idealnie sobie z nimi radzi! Sztywniejsze nastawy zawieszenie są naprawde dobrze dobrane. Co ciekawe w porównaniu z moim poprzednim autem Astra II zawieszenie jest twardsze ale i bardzie komfortowe. Naprawdę ciekawe.
Silnik bez zarzutu. Świadomie wybrałem właśnie ten konkretny silnik. Silnik Fiata jest naprawdę udaną konstrukcją. Części są bardzo łatwo dostępne bo jeździ m in. w Oplu i oczywiscie w Fiacie ;) 150 KM spokojnie sobie radzi z autem a gdy jest pusty to przyjemnie wciska w fotel! Powiedziałbym że stosunek mocy do spalania jest zajebisty! ;)
Skrzynia 6 biegowa bardzo sobie chwale, obniża spalanie w długich trasach. Trochę czasem lubi ciężej wejść 1 po zimnej nocy ale już za 2 razem bez problemu.
Dla mnie idealnie zestrojony! Jest twardy to fakt ale w zakrętach bajka! Nie narzekam na komfort. Ale jednak to zawieszenie zdecydowanie nie znosi krótkich poprzecznych nierówności. Co do układu jezdnego koła 225 R17 robią swoje. ;)
Do przodu: Super! jak się dobrze wychyli to widać koniec maski wiec spokojnie można parkować ;) Widoczność na boki: również dobra. Lusterka tak są ułożone że praktycznie nie ma martwego pola! Najgorzej jest do tyłu. Ale czujniki parkowania dużo pomagają i nie mam w ogóle problemu z parkowaniem.
No cóż. Nie wiem jak inni ale ja lubie jak jest dużo przycisków. Można się poczuć jak w samolocie ( w końcu to saab;) Mi w ogóle nie sprawia problemów obsługa tego. Może to też dlatego że jestem dość młodą osobą :)
Jeśli chodzi o klimatronic to świetny! Super schładza samochód bardzo szybko. Nie jest uciążliwy. Jeśli chodzi o ogrzewanie. hm... Nie jestem w stanie powiedzieć bo jest teraz sierpień i nie miałem okazji sprawdzić. Jeśli chodzi o ogrzewanie foteli.. to mmm bajka! polecam!
Przód. Bez zarzutów. Tył? hm to jest Mercedes klasy S Ale spokojnie wystarczy miejsca na nogi. Gorzej z bardzo wysokimi osobami. Z tyłu dość szybko opada dach.
Jest naprawdę dobrze. Nie narzekam. 140km/h w ogóle nie męczy. Silnik dobrze wyciszony.
Naprawy silnika: koszty raczej na normalnym poziomie. Filtry tanie. Ogólnie bardzo dobrze. Najgorzej z elektroniką.. ale ja na szczęście nic nie naprawiałem!
Za ta pieniądze za które zakupiłem to bardzo się opłaca. Wyposażenie Full, wszystko co trzeba. Samochód w sportowym stylu!
No cóż, Saab 9-3 czasem ma jakieś pierdołowate usterki które nie tyle są groźne co hm.. śmieszne. np Komputer sterowania światłami stwiedził sobie że zrobi błąd. Po skasowaniu błedu poziomowanie działa znów bez problemu;)
Bez żadnych na razie! i nie sądzę by się pojawiły.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TiDS 150KM 110kW [l/100km]

6,8