Ocena kierowcy - Saab 9-3 II SportSedan

Silnik 2.2 TiD 125KM 92kW
Rok produkcji 2003
Saab 9-3 II SportSedan 2.2 TiD 125KM 92kW 2002-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Wymieniam wahacze z przodu i tyłu. Ale to wina naszych dróg
Mam ten samochód już ponad 3 miesiące.Wymianiłem wszelkich pierdołki i dostosowałem go do swoich potrzeb. Kupując samochód używany zawsze trzeba dołożyć do niego parę złotówek - nikt nie sprzedaje auta idealnego. Saab przyciąga swoim wyglądem i chcąc wyróżnić się z tłumu kupiłem to auto. Póki co jestem zadowolony.
Jak na masę samochodu 1525kg zbiera się nieźle, choć mógłby lepiej. Niewiele wycisnęli z 2200ccm ale może przekłada się to na jego żywotność. Zimny bywa trochę głośny, ale jak się już nagrzeje to jest okej.
Nawet nieźle, choć w corolli była lepsza ;)
Dałbym tu 4+ bo na normalnych drogach standardem przypominających europejskie jest bardzo dobrze, natomiast na dziurach jest przeciętne. Niestety to nie terenówka. Poza tym dają znać o sobie opony 225/45/R17
Jak dla mnie jest niezła. Z tyłu tylko jest mała szybka ale w niczym mi to nie przeszkadza.
Na piątkę
Tu nie ma do czego się przyczepić. Kupiłem autko w zimie więc przetestowałem ogrzewanie(jest tu też Webasto), teraz mamy początek lata i klimtronik działa rewelacyjnie.
Rodziny jeszcze nie mam dlatego jak dla mnie z przodu wystarczająco na mam prawie 190cm. Z tyłu miejsca znacznie mniej dla takich ludzi jak ja ale nie kupowałem tego auta z myślą o pasarzerach, rodziny tez jeszcze nie mam. Spory bagażnik w którym wszystko się mieści od wędek po narty itp.
Bałem się przed zakupem że będzie głośny silnik jak opisywano to w Vectrach C. Jak dla mnie głośny on wcale nie jest i nawet przy dużych prędkościach spokojnie można rozmawiać.
Jeśli chodzi o paliwo przetestowałem auto w różnych stylach jazdy zarówno na trasie jak i w mieście. Stylem emerytalnym na trasie do 120-130 potrafił ze spalaniem zejść poniżej 6l. Szybka jazda na trasie 7.2l (miejscami podchodziło do 8.3) ale w rezultacie na końcu wyszło 7.2l. Co do miasta o dziwo mało stoję w Warszawskich korkach bo wyjeżdżam z centrum i tu spalanie przy pokojnej jeździe i używaniu turbo po rozgrzaniu silnika wychodzi 8l Szybsza jazda to ok. litr więcej.
Samochód nie należy do tanich ale coś kosztem czegoś.. Unikam ASO bo kasują x2.5 i robia podobną pracę i wsadzają częśći jak mechanicy nie stowarzyszeni ;)
Z drobiazgów wymieniłem sparciałą antenkę i strzelający ogranicznik drzwi - GM się tu nie postarał.
Póki co poważnych usterek brak i mam nadzieję że tak będzie do końca.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 TiD 125KM 92kW [l/100km]

7,8