Lista ocen Saab 9-5 II Kombi (11) - Silnik

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Haka
Kombi 2.0 t 150KM 110kW
Na wstępie napisze że auto wyjechało od dealera w Szwajcarii z fabrycznym tuningiem Hirsch Performance (silnik, zawias). Wbite w książkę 210hp@310NM, więc nie wiem jak wypada ten oryginalny silnik 150 KM. Natomiast ten u mnie ciągnie już od 2000 rpm, a od 3000 już bardzo i do końca. Silnik fajnie brzmi i chętnie się z tego korzysta. Blablabersi nieraz pytają ile to ma 3 litry czy więcej, hehe. Mam jeszcze lepszą bekę jak im mówię że jedziemy...
~esse
Kombi 1.9 TiD 150KM 110kW
Trudna ocena. Z jednej strony jest to silnik zupełnie wystarczający do tego auta (choć najmniejszy w gamie), potrafi mile zaskoczyć przyspieszeniem w aucie tych gabarytów, daje poczucie bezpieczeństwa i nawet pozwala troszkę poszaleć. Zupełnie bezawaryjny. Z drugiej strony spodziewałem się, że będzie ciszej i oszczędnej - w połączeniu z automatem silnik ten lubi wypić. Nie jest zły, ale po przesiadce z dużo starszej wersji tego motoru, którą...
~Hindenburger
Kombi 2.0t BioPower (180KM) Sentronic 175KM 129kW
Subaru, którym jeździłem przedtem, z oczywistych wzgledów brzmiało lepiej. Boxer to boxer. Saab jest za to lepiej wyciszony, co doceniam w długich trasach. Zrzuca do 5 biegu bez zbednego namysłu i potem już tylko tempomat, 160km/h i pełen relaks.
~Hubert Gotycki
Kombi 2.0 t 150KM 110kW
2.0t czyli najsłabszy w gamie 150KM... ale od czego jest tuning, za 400pln, bez ingerencji w mechanikę, jedynie zmiana map w komputerze i mamy 200KM i 330Nm momentu, możliwe tylko w uturbionym silniku. Turbo, czyli ciągnie od 1800rpm, i to jak!
~miro
Kombi 2.0 BioPower 180KM 132kW
Silnik jest bardzo dynamiczny, szczegolnie jezeli pracuje na Bioetanolu E85. 180 koni czuc dosc wyraznie. Moze spokojnie konkurowac z autami o klase wyzszymi. Zwykla E95 nie daje takich emocji i wrazen jak Bioetanol, ale tez nie jest zle (150 KM)
~sabolot:))))))))
Kombi 2.0 t 150KM 110kW
silnik w tym aucie zaskoczyl mnie pozytywnie , fajnie pracuje ..owszem jest turbo dziura tak ale mozna z tym zyc:) jak juz chwyci - to pojawia sie usmiech na twarzy tak milo wciska w fotel ( zreszta bardzo wygodny fotel:)
~sabolot:))))))))
~ent
Kombi 1.9 TiD 150KM 110kW
Auto zakupilem w bardzo dobrym stanie, w ciagu ostatniego roku i 20000 km tylko filtry i oleje zmienialem. Wiec jestem zadowolony. Aktualny przebieg 154000
~M
Kombi 2.0 BioPower 180KM 132kW
Silnik jest przystosowany do bioetanolu i na tym paliwie jezdzi naprawde swietnie. Na zwyklej Pb95/98 to juz nie jest to samo - czuc te 30 koni mniej.
~Metthew
Kombi 2.0 t 150KM 110kW
Żwawy i prowokujący, dobrze radzi sobie z masą 1600 kg. Skrzydła rozwija na w trasie - stworzony do dalekich podróży.
Saab 9-5 II Kombi