Ocena kierowcy - Saab 9-5 III

Artur, 12 lat temu
Silnik 2.0 Turbo 220KM 162kW
Rok produkcji 2010
Saab 9-5 III 2.0 Turbo 220KM 162kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Karoseria : Bardzo duża ilość miejsca zarówno na przednich jak i tylnych fotelach i jeszcze ponad 500 litrowy bagaznik
Auto inne, nie do pomylenia z żadnym innym, zauważalna wielkość /ponad 5m długości/, wręcz przykuwające wzrok, eleganckie, detale wersji Aero plus mnustwo dodatków czynią auto bardzo wyjątkowym. Wachałem się czy 2 litrowy silnik poradzi sobie z tą masą i czy nie wybrać 2.8 jednak 2.0 radzi sobie wyśmienicie i tak jak 2.8 także osiąga prędkość 250km/h tylko chwilę później. Polecam fabryczne podniesienie mocy z 220 na 260 kM i wersję 4x4 w automacie. Jedyny minus - brak mapy Polski w nawigacji ale i tak warto ją wziąść bo dostajemy w zamian polskojęzyczne dotykowe intuicyjne sterowanie wieloma funkcjami.
Cicha praca nawet przy wysokich obrotach. Momentalnie i agresywnie reaguje na wciśnięcie pedału gazu. Zanim wyjechałem samochodem z salonu silnik i skrzynia zostały fabrycznie przeprogramowane, parametry zmieniły się z 220 kM i 350 Nm na 260kM i 400 Nm i to naprawdę czuć - warto zainwestować.
Przy spokojnej jeździe zmiany biegów niezauważalne, przy jeżdzie bardziej agresywnej 6 stopniowy automat dokładnie wie kiedy silnik potrzebuje zmiany biegu.
Samochód nie dość że przyklejiony do drogi to jeszcze prowadzi się jak po sznurku
Słupki dosyć szerokie i przy parkowaniu byłby pewnie problem gdyby nie wszędobylskie czujniki parkowania.
Niby dużo przycisków i pokręteł ale wszystko odbywa się intuicyjne, na dużym dotykowym wyświetlaczu jest informacja w języku Polskim o każdym wykonanym przez nas ruchu. Do dziś dnia nie zajrzałem do instrukcji obsługi.
Bez najmniejszych uwag
Mam niecałe 190 cm wzrostu i poszukiwałem auta z dużą ilością miejsca za moim fotelem - i znalazłem. Jeżeli saiadam za sobą mam jeszcze sporo miejsca pomiędzy kolanami a oparciem przedniego fotela
Cisza i spokój, jedynie delikatny szum powietrza, przy prędkościach powyżej 180 km/h dowiadujemy się że w tym samochodzie zamontowano silnik, bo dopiero go wtedy delikatnie słychać, no i oczywiście przy agesywnym przyspieszaniu.
Kupując samochód ważący niemal 2 tony, z napędem na wszystkie koła, skrzynią automatyczną i silnikiem benzynowym 260 kM spodziewałem się wyższego spalania. Przy normalnej jeździe po trasie nie spali więcej niż 9-9.5 litra na setkę, po mieście około 13-14 ale jeżeli chcemy spod świateł nagminnie startować jako pierwsi to i 18 nie pogardzi.
Auto kosztowało ~ 260 tys zł i uważam że jest wart tej ceny
Brak jakichkolwiek usterek