Lista ocen Saab 900 II Coupe 2.0 i 131KM 96kW 1993-1998 (11) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maco
Coupe 2.0 i 131KM 96kW
Brak zastrzeżeń. Rozumiem niektóre problemy użytkowników saaba związane z problemami z wrzucaniem biegu wstecznego, aczkolwiek wynika to z konieczności pozostawiania samochodu zawsze na tym biegu po wyłączeniu silnika. Wystarczy kilka prostych zabiegów, aby przedłużyć żywotność skrzyni, przede wszystkim - nie wrzucanie wstecznego na już wyłączonym silniku, co może powodować, niepotrzebne tarcia. Przy dużych mrozach (takich jak w ostatnich...
~Mateusz
Coupe 2.0 i 131KM 96kW
Skrzynia ma typową Saabowską wadę, że troche się haczy na niektórych biegach, a zmiana biegów nie jest intuicyjna i do końca precyzyjna, ale taki już urok tego auta, że niektóre jego wady trzeba zaakceptować i przymknąć na nie oko, a auto odpłaci się za to niepowtarzalnym stylem i charakterystyką jazdy.
~Miki1296
Coupe 2.0 i 131KM 96kW
Skrzynia sama w sobie ok. Dosyć nie wygodnie zmienia się biegi, a jest to spowodowane dużym skokiem lewarka biegów. Wsteczny może wyskakiwać, a jest to spowodowane albo zepsutym synchronizatorem, albo nieumiejętnym włączaniem wstecznego
~mforys@poczta.fm
Coupe 2.0 i 131KM 96kW
Kupiłem samochód z wadliwą skrzynią biegów, pech. Zrobiłem na tej skrzyni 20 tys. samochód dalej jeździ i mam przeczucie, że jeszcze by pojeździł, długo... Skrzynia biegów w tych modelach jest słaba.
~tim29@o2.pl
Coupe 2.0 i 131KM 96kW
jak na tę markę słabo. przy dynamicznej jeździe potrafi sprawiać kłopoty ale generalnie dość wytrzymała konstrukcja, podobnie jak silnik raczej do spokojnej/umiarkowanie dynamicznej jazdy
~jaguar_
Coupe 2.0 i 131KM 96kW
1 bieg krótki jak w dieslu.. 3 czasem wchodzi z oporem. Na początku myślałem że nie ma opcji sportowego (szybkiego) zmieniania biegów ale po 2 m/ca da się to zrobić ;)
~Lukas lpernak@wp.pl
Coupe 2.0 i 131KM 96kW
Po ogłoszeniach : częste usterki. Ja kupiłem z rozwalonym wstecznym, a skrzynia kosztowała mnie 600zł. Ogólnie ok, o to cacko trzeba dbać.
~luuka@vp.pl
Coupe 2.0 i 131KM 96kW
wszystko ok, wsteczny czasem niewyraźnie wchodzi ale to chyba sprawa fabrycznej blokady skrzyni
~majster72
Coupe 2.0 i 131KM 96kW
Czasami są problemy ze wstecznym biegiem, Ale ten typ tak ma.
~mac62
Coupe 2.0 i 131KM 96kW
wymiana oleju to podstawa, nie ma najmniejszych problemów
Saab 900 II Coupe