Ocena kierowcy - Seat Alhambra I (7MS) Minivan Facelifting

przemek2004@op.pl, 14 lat temu
Silnik 2.0 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Seat Alhambra I (7MS) Minivan Facelifting 2.0 TDI 140KM 103kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
auto jest chipowane w autoryzowanym serwisie (gwarancja) i trzeba przyznać że wielu kierowcom osobówek popsułem już humor na szosie :)
do dynamiczniejszej jazdy przydały by się krótsze przełożenia, no ale to w zasadzie nie jest auto projektowane do sportu...
Moim skromnym zdaniem idealnie zestrojone zawieszenie, jest na tyle twarde by można było nieco szybciej jechać, a komfort nadal wystarczający. Kilka razy robiłem tym autem po 600-800km dziennie po Polsce i bez problemu ze zmęczeniem.
bez zarzutu
jak to w grupie VAG
grzeje i klimatyzuje super, ale czasami jest problem z parującymi szybami tylnych drzwi.
a co tu komentować - jak to w vanie bardzo dużo miejsca
jestem mile zaskoczony. Miałem Vito z common railem i był dużo głośniejszy od tych niby \"złych\" pompowtryskiwaczy jakie mam obecnie
Moim skromnym zdaniem jest OK. Auto waży jakieś 1800kg, średnio wychodzi ok 8-8,5l/100km. Przy 5 osobach i bagażu po dach (wyjazd na narty) - autostrada do Włoch i wyszło 9l (prędkości powyżej 140km/h)
W Vito przy tym przebiegu miałem już wymieniane części za ok 8000PLN (na szczęście na gwarancji). A tutaj nic, wszystko OK.
nic a nic się nie dzieje :)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 140KM 103kW [l/100km]

7,3