Ocena kierowcy - Seat Alhambra I (7MS) Minivan

vee_tec(at)poczta(dot)onet(dot)pl, 15 lat temu
Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1998
Seat Alhambra I (7MS) Minivan 2.0 i 115KM 85kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
jako rodzinne auto - doskonały. Owszem pali do 17 (krótkie trasy i mróz) ale to gaz, nie benzyna. Odkąd jeżdżę Alhambrą nie nażekam ani na kręgosłup ani na biodro, żona nie chce innego (mniejszego), więc ostrzegam - po Alhambrze trudno zmienić na inny. Planujemy zakup młodszej - ale alhambry i pewnie mimo wszystko znów 2.0 benzyna którą zrobię na gaz - niskie ceny zakupu i u zachodnich sąsiadów można 4-5 letnią z prawdziwym przebiegiem ok 100 tys nabyć w dobrej wersji i cenie - tam to zawyczaj 2 lub 3 samochód w rodzinie. Poza tym 2.0 benzyna nie ma turbiny, która może się zepsuć i drogo kosztować :)
dobrze jak na 115 koni/8 zaworów i taką masę. W innym samochodzie byłoby przeciętnie. Ale dodatkowo - to samochód krajowy, więc i przebieg może być 100 albo 200 tys wyższy :P
bez uwag - poprawnie, precyzyjnie
nie jest to auto sportowe, ale dosyć komfortowe rodzinne. Nie miękkie jak chryslery, raczej przyjemnie sprężyste
Siedzi się wysoko, duża powierzchnia oszklona, tylko przodu się nie zobaczy - czujnik parkowania z przodu byłby nie od parady
poprawnie - wszystko w zasięgu ręki - to samochód z ubiegłego wieku więc nie nafaszerowany bajerami - to i popsuć nie ma jak - można jedynie czepiać się włącznika świateł awaryjnych - aby go załączyć trzeba przełożyć rękę przez kierownicę w kierunku zegarów - ale to już czepialstwo
ten samochód ma wydajną dmuchawę a nawet dwie, czyli dwa obwody ogrzewania/wentylacji - nie narzekamy nigdy na zimno
To jest VAN - jest po prostu duży i wygodny
przy 130 jest już bardzo głośno - duża kabina to świetne pudło rezonansowe. w mieście - silnika nie słychać
zużycie gazu: 15 (miasto) 12 (szybko poza miastem) 10 powoli poza miastem. Daje się odczuć duża masa pojazdu. Części łatwo dostępne, nie za drogie, sporo dobrych zamienników - ogólnie nieźle - wcześniej miałem volvo V40, które paliło mi 6,3 ropy/100 km, ale części zabijały....
za taki wóz dałem całe 23 tys, dołożyłem na dzień dobry ok 1 tys (hamulce) potem jakieś 2 tys - jak na ten wiek i 30 tys km jakie zrobiłem to koszty wcale nie powalają - dobija tylko partactwo poprzednich właścicieli, ale to solidna konstrukcja więc wytrzyma niejedno
zrobiłem nim 30 tys/rok - i poszły żarówki i eksploatacja
tylko raz nie pojechał - ale to kombinacja poprzedniego właściciela wyszła (czujnik położenia wału made in china)
Seat Alhambra I (7MS) Minivan