Ocena kierowcy - Seat Alhambra I (7MS) Minivan

Pietras, 6 lat temu
Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 2000
Seat Alhambra I (7MS) Minivan 2.0 i 115KM 85kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Całokształt tego auta jak dla mnie czegos takiego potrzebuje i jak najbardziej spelnia moje oczekiwania
Samochód jak za 5tys zł jest naprawde dobrym wyborem dla rodzin 2+2 i pies. Dwuletnia corka jest zachwycona. Bardzo lubi jezdzic w poprzednim bywalo roznie. Fotele są bardzo komfortowe łatwo posadzić corke na foteliku tylne drzwi duże i bardzo to ulatwia wsiadanie. Zonie w ciazy też bardzo wygodnie sie jezdzi. Silnik faktycznie troszke slaby ale do jazdy wystarczy do rajdow raczej kiepsko spalanie Pb 10l gazu od 12 do 16 przy włączone klimie upał 36 ale wentylacja bardzo wydajna i daje rade schlodzic cale wnętrze. Bardzo latwo powiekszyc przestrzeń ladukowa jestem zachwycony. Jeśli chodzi o usterki to na 20 tys km to padla cewka zaplonowa wiec mysle ze jest to przyzwoity wynik
Jak na razie tylko cewka. LPG instrukcja 2800 drogo ale tylko sekwencja spalanie 12-16 litrow Pb 10 litrów
Skrzynia chodzi płynnie i bez problemow trzeba często zminiac biegi jesli jezdzimy po miescie ale to wina ciutke slabego silnika, i czuc brak momentu
Nie zauważyłem minusów jak na tak ciężkie i duże auto. Promień skrętu wiekszy niż w vw passat b4 kombi. Ja sie przyzwyczaiłem mysle ze podobnie jest w skodzie Superb 2:)
Jest to van mysle ze c8 lub Voyager jest bardziej komfortowy ale za to we wnetrzu nie ma drobiagow ktore moga sie popsuc. Zawieszenie ladnie tłumi nie jest to woz drabiniasty. Ja w nim odpoczywam fotele wygodne
Wszystkie przełącznik pod ręką jak dla mnie radio troche za nisko zadna stacja multimedia raczej nie ma sensu. Radio 1 DIN do słuchania głośnik oryginalne graja przyzwoicie. Trochę mało schowków kieszenie w drzwiach pojemne przydatne kieszenie w przednich fotelach srodkowy fotel moze byc stolikiem
Klima daje rade nawet w upały pomocny dodatkowy wymiennik w bagażnik dzieki temu daje rade schlodzic i ogrzac cale auto szybko. Minus to nawiew w bagazniku jest prze podlodze trzeba pamiętać aby go nie zaslaniac
Moja dwuletnia córka jest zachwycona, ciężarnej zonie bardzo wygodnie sie podróżuje, jam mam prawie dwa metry i jest mi wygodnie na każdym fotelu w tym aucie. Dużo miejscnad głową i dla nog tez jest sporo miejsca. Duze drzwi przednie i tylne ulatwiaja wsiadanie jak i zonie i mi łatwo posadzić corke na foteliku
Silnika prawie nie slychac przy 130 wiatr nie wyje tylko dmucha troszke glosna
Czesci i serwis nie drenuje kieszeni auto dla ludzi zapomnialem wczesniej napisac powalil mnie koszt wymiany nagrzewnicy 500zl potrzebne było demontaż całej deski rozdzielczej tak to jak na razie jest ok pod maska jest wygodny dostep do wszystkich podzespołów
Mysle ze był to dobry wybór chociaż znalesc coś w dobrym stanie jest ciezko wczesniej szukałem czegoś z Francji lub Ameryki (Citroën c8 Chrysler Voyager) ale ponizej 8 tys bylo bardzo ciezko i bałem sie o srewis
Jest dobrym przyjacielem jeśli dbamy to jezdzimy a jesli tylko tankujemy no ty coz nie znamy dnia ani godziny
Cewka zaplonowa i nagrzewnica

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]