Lista ocen Seat Altea (191) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 110 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Cross
XL 1.2 TSI 105KM 77kW
Jak wcześniej wspomniałem, silnika nie słychać wcale, w końcu jednostka o pojemności 1,2 dm3 (czyli od kosiarki do trawy) pracuje tak cicho, że chwilami zastanawiam się, czy w ogóle jeszcze jest tam gdzie powinna. W końcu mogę swobodnie słuchać ulubionej muzyki z całkiem niezłego audio. Z zewnątrz odrobinę słychać szum powietrza pow 100 km/h i z lekka dają znać o sobie opony, ale to kwestia ich jakości, choć i na te z wyposażenia fabrycznego...
~jakub_chudziński
Freetrack 2.0 TSI 211KM 155kW
Największy zawód, wyciszenie jest dość słabe, zwłaszcza mocno odczuwalne przy prędkościach powyżej 140 km/h, szum staje się mocno słyszalny. Silnik jest w miarę cicho i ładnie pracuje, a szum przy drzwiach irytuje. Na szczęście jest dobre audio, seryjne, ale patrząc choćby po rozmieszczeniu głośników, dopracowane, co słychać, łatwo można na niedużej głośności zagłuszyć szum dobrej jakości dźwiękiem.
~navigatus
XL 1.8 TSI 160KM 118kW
Spodziewałem się że będzie ciszej ale jest tak samo jak w Borze TDI 1.9, porównałem głośność w środku telefonem, tzn. programem sprawdzającym decybele w obu samochodach, wyszło podobnie ok. 60-65 db w okolicy podłokietnika. Słychać DSG gdy przy małych prędkościach hamuje silnikiem. Słychać też hałas od opon na "klejonym" asfalcie. Generalnie nadkola słychać mocniej niż w Bora.
~kaminski_m@polskiemlyny.pl
Standard 2.0 TDI 140KM 103kW
Jestem bardzo nie zadowolony z wyciszenia auta. Słychać brdzo zawieszenie na słabych drogach/ nierównościach. Szum opon fabrycznych jest uciążliwy. Dokuczliwy jest również szum powietrza. Mam wrażenie jakby okno od kierowcy było nie domknięte. Muszę się rozejrzeć za dodatkowym wyciszeniem. Może ktoś ma radę na moje bolączki. Wdzięczny byłbym za maila.
~VoodoGT
Standard 2.0 TDI 140KM 103kW
po mieście jeździmy ciągnikiem i nic tego nie zmieni. Wyciszenia brak. Na trasie sytuację ratuje szum wiatru i jest znośnie Silnik warczy ale już nie tak natarczywie. W porównaniu do konkurencji całkowita porażka. Miałem okazję jeździć peugeotem 407 HDI i tam praktycznie brak odgłosów pracy silnika ford c-max to samo dużo ciszej niż w benzynie.
~Amax
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Słychać silnik. W standardzie brak jest osłony na silniku ale po niewielkiej przeróbce pasuje od Tourana. Ponadto słychać jak hałas przenosi zawieszenie ale nie jest to uciążliwe. Podczas jazdy można swobodnie rozmawiać. Aha jeszcze hałasują i strasznie drżą na nierównościach plastikowe elementy pomiędzy siedzeniami.
~rifraf
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
Na pewno Passat jest lepiej wyciszony. Na autostradach powyżej 140 robi się już głośno ze względu na szum powietrza. Moim zdaniem silnik natomiast jest w miarę dobrze wyciszony. W porównaniu z Aurisem w dieslu, na zewnątrz silnik Altei bardziej słychać natomiast w środku już jest ciszej niż w Toyocie.
~PTR
Standard 1.6 Mpi 102KM 75kW
Bardzo źle, samochód jest nadwyraz glośny. Do 90 km/h nawet przyjemnie brzmi ten mały silniczek, ale powyżej to już tragedia, bardzo głośno. Auto tego rodzaju owszem powinno mieć lekkko sportowe zacięcie ale bez przesady, chodzi tu chyba o autko rodzinne i trochę ciszy byłoby wskazane.
~Greg
Standard 1.6 TDI CR 105KM 77kW
To chyba największy mankament. Szum powietrza bardzo wyraźny, ale chyba jeszcze gorszy jest odgłos toczenia opon. Dużo zależy od nawierzchni. W celu obniżenia hałasu kupiłem nawet opony, które powinny emitować go mniej, ale nie widzę dużej poprawy. Rozmiar 205 55 16.
Dziennik kosztów dla Seat Altea
9,6
10,9
~bacu55
Standard 1.9 TDI 105KM 77kW
To mi się akurat nie podoba, nie wiem może wada mojego modelu nie mam pojęcia. Silnik diesla jest głośny ale nie o to chodzi. Bardziej irytuje mnie szum powietrza przy szybach. Do 120 km/h da radę wytrzymać, jednak powyżej tak około 140 jest już głośno. Szum jest bardzo wyraźny.