Lista ocen Seat Altea XL (62) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MEDU S.A.
XL 1.4 TSI 125KM 92kW
W zasadzie to chyba najsłabszy punkt. Zmiana biegów winna być niemal dostojnie, aby nie haczyła. Fatalna 2-ka. Potrafi zgrzytnąć. Dlatego majestatycznie przełączam biegi i jest OK. Ale to nie jest sportowiec tylko auto rodzinne. Ujdzie w tłoku. IV bieg wchodzi od 40 km/h, V-50, VI-65. Tak podpowiada komputer i tak jest. na prostych nie ma dławienia. Pod górę trzeba dłużej pociągnąć.
~KM
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
Pierwszy bieg jest trochę za \"krótki\" - aby poczuć 2.0 TDI trzeba jak najszybciej wrzucić \"dwójkę\". Jazda na pozostałych biegach sprawia przyjemność. \"Szóstka\" jest bardzo dobrym rozwiązaniem pozwalającym zredukować spalanie na dłuższych trasach (jest możliwe również ciągłe i w miarę dynamiczne rozpędzanie się, nawet powyżej 140 km/h)
~Cross
XL 1.2 TSI 105KM 77kW
Precyzyjna, sześciobiegowa dobrze współpracuje z jednostką napędową. Krótki drążek daje możliwość dynamicznej zmiany kolejnych przełożeń. W porównaniu z "mulastym" Nissanem z metrowym lewarkiem nie ma trudności ze znalezieniem biegu. W końcu żona przekracza trzeci bieg...
~Piotrek
XL 1.8 TSI 160KM 118kW
Biegi wchodzą bez żadnych problemów... Dawniej myślałem ze xl z tym silnikiem jest tylko z automatem... W sumie to szkoda bo ja preferuje automatyczne skrzynie biegów. Ale jeśli chodzi o manuala bez zastrzeżeń ...
~Michał
XL 1.6 TDI CR 105KM 77kW
Sama praca jest ok, ale to ze automatyczna skrzynia biegów uszkodziła się po 45 tys. km, to zakrawa na żenadę. Jedno szczęście, że zepsuła się w okresie gwarancji i wymienili na nową, ale jak ktoś robi 15 tys /rok to życzę powodzenia.
~Paeoslka
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Skrzynia precyzyjna krótkie przełożenia duży plus. Praktycznie bezawaryjna. Dużo bardziej precyzyjna niż w aktualnej octavii 3. Szkoda Że w 1.9 tylko 5 biegowa przy większych prędkościach brakowało 6 biegu.
~walldemaro
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
Rewelacja, to mój pierwszy automat w życiu i chyba dokonałem dobrego wyboru na rynku, skrzynia bardzo szybka, możliwa ręczna zmiana biegów, program sport b.dobrze dopracowany, super!
~Arni35
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
Remont skrzyni z wymianą dwumasu i sprzęgła łożysk i przebudową obudowy skrzyni przy przebiegu 250 tyś koszt 4500pln. Skrzynia za słaba do tego silnika.
~navigatus
XL 1.8 TSI 160KM 118kW
Reaguje dobrze, pozytywnie mnie zaskoczyła zmianami biegów co 10km przy spokojnej jeździe. Praktycznie przy 75km/h już przechodzi na 7 bieg.
~butrus
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Bez zadnych zastrzezen, gladko chodzi, nie zgrzyta. Lewarek tam gdze powinien byc. 6 bieg b przydatny do ecodrivingu.
Seat Altea XL