Lista ocen Seat Altea XL (52) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Amax
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Ogólnie dobrze. Denerwujące jest tylko uruchamianie się klimatyzacji. Klimatyzacja załącza się dopiero po czasie (1-2 przejechane kilometry)ale jak mi powiedziano w serwisie \"tak jest ustawiony komputer, że najpierw dmucha powietrzem z zewnątrz i chłodzi kanały\". Może i racja bo zauważyłem w kanałach czujniki powietrza. Powoduje to, że trzeba dłuższą chwilę czekać na odparowanie szyb.
~Cross
XL 1.2 TSI 105KM 77kW
Cichutko, wydajnie i skutecznie. Ja mam wersję dwustrefową, więc skończyło się wzajemne bicie po łapkach, gdy żonie było za zimno a mi za gorąco. Pasażerowie na tylnych siedzeniach również zadowoleni, a gdy rozrabiają to zimny chuch z nawiewów ulokowanych pod siedzeniami skutecznie chłodzi emocje.
~MEDU S.A.
XL 1.4 TSI 125KM 92kW
Zdarzyło mi się przy wyjeździe do Hiszpanii, że klima pracując kilkanaście godzin... wyłączyła się i zaczęła... grzać. Okropnie dziwne zjawisko. Rok wcześniej było to samo. W serwisie sprawdzali, podłączali, diagnozowali i nic nie znaleźli. Poza tym OK.
~Paeoslka
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
O dogrzaniu auta zima można zapomniec... tylko długa trasa i po dobrych 10km można odczuć ciepłe powietrze. Może zbyt duża kubatura do ogrzania ogólnie średnio. Klima manualna również 2+
~Piotrek
XL 1.8 TSI 160KM 118kW
Wszystko działa szybko. Dobrze chłodzi i dobrze grzeje? choć przy mocnym słońcu przez okna które maja duża powierzchnie czuć ze jest skwar na polu mimo ze w aucie jest chłodno... Takie dziwne uczucie hihi
~Sławomir Sokół
XL 1.4 TSI 125KM 92kW
Ogrzewanie włącza się dopiero po wygrzaniu silnika, ale to raczej normalne, poza tym wszystko super nawet klimatyzacja manualna daje radę na południu Europy, no ale to przecież hiszpańskie auto
~navigatus
XL 1.8 TSI 160KM 118kW
Dobrze się sprawuje Climatronic bizona. Jedynie brakuje mi nawiewu na tylne siedzenia. Gdy włączę nawiew na szybę przednia włącza mi się klima oraz nadmuch ciepłego powietrza na nogi jeśli jest zimno.
~rifraf
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
Bez zarzutu, Climatronic dwustrefowy działa bardzo dobrze. W zimie szybko się nagrzewa. Posiada grzałkę dzięki której ciepłe powietrze dmucha jeszcze przed rozgrzaniem silnika.
~Mariusz
XL 1.2 TSI 105KM 77kW
Nagrzewa sie prawidłowo nie wiem jak sie chłodzi bo jest zima :) ale troche denerwuje mnie to ze jak włącze nagżewanie na szybe (climatronic) to juz nie mogę ustawić nawiewu na nogi :/
~Humito
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
Klima działa bardzo dobrze W zimę samochód ogrzewa sie tez szybko. Po przejechaniu 2-3 km w samochodzie jest juz ciepło Jakieś 2 razy szybciej niż w corsie którą miałem wczesniej.
Seat Altea XL