Lista ocen Seat Altea XL (62) - Widoczność

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KM
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
W miarę ok. Na początku trochę dziwnie prowadzi się samochód ze względu na grube i specyficznie ulokowane słupki przednie - po 2 dniach nie ma problemu i można się przyzwyczaić. Zaleta: siedzi się wyżej niż w przeciętnym samochodzie - dobre pole obserwacji. Cofanie jest do opanowania - bardzo sprawę ułatwia czujnik cofania: dodatkowo zamontowny na naszą prośbę. Mały problem powodują wycieraczki umieszczone w przednich słupkach - gdy pada...
~madamat7
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Widoczność podobna do obecnie panujacej mody (szerokie słupki to minus podobnie jak w toyocie auris I generacji) ale na tle innych pojazdów na plus Altei wyżej się siedzi lepiej się widzi. Bardzo fajnie rozwiązane wycieraczki przedniej szyby. Pozycja spoczynkowa to połozenie pionowe wzdłóż słupków, dzieki temu na piórach nie osadza się piasek,a pióra wytrzymują dłurzej i nie rysują szyby.
~navigatus
XL 1.8 TSI 160KM 118kW
Trochę za słaba widoczność w lewo z powodu słupków bocznych. Nie widać maski przedniej więc z początku przy wjeździe do wąskiego garażu skręcając do niego, po prostu bałem się że zaczepie przodem. Trwało zanim się przyzwyczaiłem. Natomiast do tyłu jest Ok. Fajna opcjia z lusterkami synchronicznymi, oba na raz poruszają się tak samo, szkoda że same nie obniżają się gdy wciśniemy wsteczny.
~rifraf
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
Widoczność dobra. Trzeba się przyzwyczaić do grubszych słupków. Dla mnie bardzo dobre rozwiązanie że wycieraczki chowają się w słupkach. W zimie trzeba tylko odśnieżyć dokładnie szybę aby nie powbijał się śnieg. Później działa już podgrzewanie przedniej szyby w miejscach gdzie są wycieraczki. Z tyłu z czujnikami parkowania też nie jest źle.
~Cross
XL 1.2 TSI 105KM 77kW
I tu pojawi się kilka krytycznych uwag. Słupki A przeogromne, więc zasłaniają hektar widoczności. Chowają się w nich wycieraczki lecz ponoć w zimie lubią się pochować na dobre, szczególnie przy dużym mrozie. Jazda na wstecznym to porażka (myślę tu o żonie), na szczęście czujnik parkowania sprawuje się tak jak powinien i znacznie ułatwia cofanie.
~Piotrek
XL 1.8 TSI 160KM 118kW
Komfort ani nie rozpieszcza ani nie przeszkadza. Troszkę za głośny przy dużych prędkościach ale to w kibucu minvan klasy średniej a nie limuzyn ... Siedzenia dobrze trzymają i nie męczą przy długich podróżach wiem bo jechałam na raz 1300 km i pomimo problemów z plecami jakie mam nic mnie nie bolało ?
~Mariusz
XL 1.2 TSI 105KM 77kW
Jako kierowca nie moge na nic nażekac mam wszystko pod ręka sterowanie większości funkcji w kierownicy , wygodne siedzenia fajnie wyprofilowane pasażerowie z tyłu również nie moga narzekać na brak miejsca, a teściowa z bagażnika zachwycona (przypadek nie wydaje mi sie :P )
~mdunczyk
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
Przyzwyczaiłem się do ograniczających widoczność: przednich i tylnych słupków. Przy jeżdzie do przodu, widok przez szybę przednią perfekcyjny. Szyba mocno pochylona i wysoko osadzony fotel = zwiekszone pole widzenia.
~Grzegorz
XL 1.6 TDI CR 105KM 77kW
Slupki z przodu sa delikatnie za rube, może to przeszkadzać przy skerecaniu na skrzyżowaniu i dojazdu do przejścia dla pieszych.. widoczność do tylu swietna, lusterka boczne duże, wygodne
~Amax
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Przodu nie widać - jazda na czuja - ja zamontowałem czujniki parkowania na przód i tył. szerokie słupki przednie powodują że w zakrętach niestety trzeba się przyzwyczaić do wychylania.
Seat Altea XL