Ocena kierowcy - Seat Altea XL

Mariusz, 9 lat temu
Silnik 1.2 TSI 105KM 77kW
Rok produkcji 2011
Seat Altea XL 1.2 TSI 105KM 77kW od 2010 - Oceń swoje auto
Będzie to moja pierwsza opinia nie wiem czy komuś sie przyda mam nadzieje że tak. (Drugą zamieszczę po roku użytkowania) Aktualnie samochód mam 2 tygodnie ale postanowiłem sie podzielić tym co już zauważyłem. Przesiadłem sie z Renault Megane i to co mnie pozytywnie zaskoczyło to jakość wykonania w seacie dużo lepsza niż w megane, bardzo dużo miejsca w środku widoczność do tyły no mogłaby być lepsza ale mam czujniki parkowania które dają rade. Żonie osobiście podoba sie to że jako pasażer ma pełna regulację siedzenia oraz klimatronic dwustrefowy zawsze mi marudziła ze ma za gorąco :)
Na razie nie mam sie do czego doczepić samochód 3 letni na gwarancji jeszcze 2 lata wiec wszystko jest ok.
Rewelacyjnie chodzi poprostu cudownie :)
Trochę sie bałem myślałem ze bedzie średnio a jest super czuje sie w środku jakbym jeździł "hatbeckiem"
Jako kierowca nie moge na nic nażekac mam wszystko pod ręka sterowanie większości funkcji w kierownicy , wygodne siedzenia fajnie wyprofilowane pasażerowie z tyłu również nie moga narzekać na brak miejsca, a teściowa z bagażnika zachwycona (przypadek nie wydaje mi sie :P )
Wszystko jest tam gdzie powinno być
Nagrzewa sie prawidłowo nie wiem jak sie chłodzi bo jest zima :) ale troche denerwuje mnie to ze jak włącze nagżewanie na szybe (climatronic) to juz nie mogę ustawić nawiewu na nogi :/
No tu jest bajka miejsca jest tyle ze mogłbym wozić całe przedszkole
Wydaje mi sie że Meganka była lepiej wyciszona.
Co do częsci to jest ok wymieniłem łączniki stabilizatora z przodu koszt 2 z TRW 180zł wiec spoko . Spalanie tyo bajka liczyłem że bedzie spalać tak 8-9l a tu mam średnio ok 6l JEST SUPER
Za tą cene nie dostałbym niczego lepszego z tymi gabarytami.
Nie moge sie do niczego doczepić (za rok kolejna opinia)
No po 2 tygodniach brak :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TSI 105KM 77kW [l/100km]

6,4