Ocena kierowcy - Seat Arona Crossover

Silnik 1.0 EcoTSI 115KM 85kW
Rok produkcji 2019
Przebieg: 1 000 tys. km
Seat Arona Crossover 1.0 EcoTSI 115KM 85kW 2017-2021 - Oceń swoje auto
Po pierwszym tysiącu użytkowania stwierdzam, że to fajne auto. Nic nie trzeszczy, plastiki ładnie spasowane więc jest plus. Robi wrażenie na przychodniach ;)
Ludzie w Internecie piszą, że głośny... jak jest zimny to jest głośny po 2 min jest cichutko. Spalanie ok ale w mieście ciężko zejść poniżej 8. Na trasie przy 90km/h miłe zaskoczenie bo ok 4l/100 powyżej 140 ok 7.
Elegancko przeskakuja biegi, jak w całej grupie vw :)
I tu zaskoczenie... niby nadmuchana Ibiza, a jeździ jak Ibiza... Elegancko trzyma się drogi i nie odczuwam, że to crossover.
Świeże auto więc bez zastrzeżeń. Wcześniej miałem Ibize przez 9 lat, kupiona w polskim salonie. Jeśli w vw nic nie zmienili to za 9 lat będzie jak nowy :)
Małe lusterka trochę ale dają radę.
Nie ma do czego się doczepic.
Automatyczna Klima daje radę. Wentylacja także spoko. Zobaczymy zimą jak grzeje ;)
Mały na zewnątrz, duży w środku. Przy 4 dorosłych osobach ~170cm/os. Nikt nie narzekał na brak ciasnote.
Do 140km/h jest dobrze. Powyżej słychać wiatry, silnik na 6 słychać przy ok 160.
Miałem Ibize wcześniej 1.4 mpi 86km i paliła zdecydowanie więcej :)
Kupiłem na wyprzedaży rocznika z pakietem komfort. Patrząc na konkurencję myślę, że jest wart dużo więcej :)
Vw i wszystko jasne :)
Ibize miałem przez 9 lat i ani razu mnie nie zawiodła. Arona po pierwszym miesiącu wydaje się być jeszcze lepsza. Nic się nie psuje, plastiki są bardzo dobrze spasowane Więc nie trzeszczą na kostce... w aso nie chcą mówić o reklamacjach klientów ale jestem dobrej myśli :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 EcoTSI 115KM 85kW [l/100km]

Seat Arona Crossover