Lista ocen Seat Arosa I (28) - Silnik

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
Hatchback 1.7 SDI 60KM 44kW
wolnnossący 60konny Dieselek, dzielnie radzi sobie z autem-choć wiadomo że zrywu to nie ma, ale nie o to chodzi w tym aucie i przy tym silniku, nie puszcza dymka jak starsze generacje, właściwie niema się co zepsuć,jakość ropy bez większego znaczenia, elektronika robi swoje więc silnik zapala świetnie w każdych warunkach,jest głośny ale jak ktoś lubi słyszeć silnik to idealny
Hatchback 1.7 SDI 60KM 44kW
jedyne czego wymaga się od wolnossącego diesla to TRWAŁOŚĆ,BEZAWARYJNOŚĆ, NISKIE SPALANIE -sprawdza sie w 100%, w zimie pali super, nie puszcza dymka jak starsze konstrukcje, dzięki elektronice sterującej, która jednak jest mało awaryjna i nie jest kosztowna, kto wymaga kultury pracy,super osiągów- musi wybrać 1,4 benzynkę 100km, albo wersje usportowioną 1,6
~norbik88
Hatchback 1.7 SDI 60KM 44kW
Silnik 1.7 SDI ma zalety i wady. Główną zaletą jest niskie spalanie. Na trasie do Poznania 3,8l/100km. To rewelacyjny wynik jak na stary silnik. Inną zaletą a zarazem wadą jest brak turbiny i koła dwumasowego. Zaletą ponieważ nie ma się co zepsuć a jest bardzo drogie a wadą, bo niestety brak turbiny powoduje że brakuje mu mocy. Na miasto 60KM wystarcza ale na trasie trochę mało....
~kzg
Hatchback 1.0 50KM 37kW
No to autko z tym silnikiem nie wie co to dynamika... niestety trzeba sie z tym pogodzic i miec tego swiadomosc przed kupnem. Nadaje sie do miasta bo przepisowo wiecej niz 50 nie pojedzie. Rozpedza sie w miare ale dynamika miedzy 80-120 prawie nie istanieje, wyprzedzic cos jest naprawde trudno. Ale jest to typowe autko miejskie i tego trzeba byc swiadom.
~Michhh
Hatchback 1.7 SDI 60KM 44kW
Silnik oceniam doskonale. Trwały, mało pali, a dynamika SDI w zupełności mi wystarcza. Przebieg 200 000 km. Dojadę do 300 000 km? Mam nadzieję, że tak. Jedyna wada to głośna praca i wibracje przenoszone na karoserię. Myślę, że to problem wielkości auta. Siedziałem w VW Golfie IV 1,9 SDI. Było znacznie ciszej i nie trząsł się tak jak Arosa.
~Michhh
~qhash
Hatchback 1.7 SDI 60KM 44kW
Jak na tą pojemność i moc potrafi zaskoczyć!! bardzo przyjemnie ciagnie od niskich obrotów, małego " kopniaka dostaje powyzej 2200 obr/min ale nawet powyzej 3000 obr ochoczo przyśpiesza. Nie ma problemów z wyprzedzaniem. A do tego rewelacyjne spalanie!!! ( poprzednie auto to lanos ;-) )
~olekiolek@o2.pl
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Silnik pracuje dobrze pomimo małej pojemności, duzego przebiegu i instalacji LPG. Nie ma problemów z odpalaniem jak również podczas pracy. Obroty co prawda mnimalnie falują ale w bardzo dużych odstępach czasu i tylko na słuch można to wyczuć, bo na obrotomierzu tego nie widać.
~goooliat
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Kupiłem z potwierdzonym przebiegiem 80 000km, już wtedy był przedmuch na 4 cylindrze i problemy z niestabilną pracą motoru. Oczywiście występował też problem z zatykaniem odmy. Wycieki z pokrywy klawiatury i uszczelniaczy wałka rozrządu.
Dziennik kosztów dla Seat Arosa I
5,1
7,8
Hatchback 1.7 SDI 60KM 44kW
trwały, niezawodny, ekonomiczny, baardzo mało wymagający(np.jakość paliwa) i idioto odporny, dosyć elastyczny, MINUS- głośny jak zimny i jak to Diesel i słaby na zimnym zwłaszcza, przy dużych mrozach ciężko się grzeje- ale to specyfika Diesli