Lista ocen Seat Arosa I (27) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michhh
Hatchback 1.7 SDI 60KM 44kW
O skrzyni czytałem wiele negatywnych opinii i muszę powiedzieć, że coś w tym jest. O ile moja jak na razie działa i da się jeździć, o tyle bywają nią problemy: wsteczny lubi sobie zazgrzytać przy wybieraniu, a nawet czasem wyskoczyć, piąty bieg też niekiedy zgrzytnie. Patrząc na nią od spodu widać, że zimering się poci, ale oleju w środku nie brakuje. Wymiana niestety droga. Koszt używanej skrzyni około 1000 zł. (na Allegro) A i roboty pewnie...
~Michhh
~emigrant
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Jestem bardzo zadowolony.Fakt że mam auto jak nowe bo przebieg tylko 15 tys km Samo mówi za siebie. Mimo że nie jest to cud techniki ale skrzynia biegów w porównaniu np do corsy 2011 w automacie, zachowuje sie na identycznym poziomie.
~dan
Hatchback 1.7 SDI 60KM 44kW
skrzynia wymaga przezwyczajenia, zwłaszcza zimna nie lubi szybkich zmian, trzeba obchodzić się z nią delikatnie, wsteczny wchodzi jak chce,czesto wyskakuje, ale wiadomo to już ponad 15 lat, więc ma prawo niedomagać
~Melchior1979
Hatchback 1.7 SDI 60KM 44kW
Już jedną wymieniłem poprostu się zaczeły biegi sypać przy 180000 cena za naprawe z kupnem innej używanej szkrzyni to 2190 sama skrzynia to 1700 i stara do zwrotu
~dan
Hatchback 1.7 SDI 60KM 44kW
niestety padają, wsteczny wyskakuje i ciężko wchodzi, uszczelnienie na wybieraku często cieknie(wymiana tania)-wiadomo że to już wiek i przebieg robią swoje-więc nie można mieć pretensji
~goooliat
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Lipa, 1. i 2. wchodzą bardzo ciężko, łożysko główne skrzynie stukało od samego początku. Skrzynie na dolnym wybieraku - wyciek na półosiach i simeringu wybieraka.
~MercMaciek
Hatchback 1.7 SDI 60KM 44kW
Precyzyjna zmiana biegów, dobrze rozłożone przełożenia, tyle tylko, że lubi w tym modelu powiedzieć \"KONIEC pracy\" (fabryczny feler VW) Potem tylko wymiana, a nie jest tanio!!!
~cubic
Hatchback 1.0 50KM 37kW
niby bez większych zarzutów, ale jak dla mnie (ponoć w większości konstrukcji VW) piąty bieg trzeba dziwnie wrzucić prawie, że po łuku, ale to moja własna opinia.
Dziennik kosztów dla Seat Arosa I
5,1
7,8
~Zombi
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Bardzo elastyczna skrzynia biegów. Duży plus. Jednocześnie - stosunkowo trudno \"wpadają\" biegi. Minus, choć można się przyzwyczaić. Suma, sumarum - wychodzi przeciętnie.