Ocena kierowcy - Seat Ateca SUV

Endrjuuu, 6 lat temu
Silnik 1.4 EcoTSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2017
Seat Ateca SUV 1.4 EcoTSI 150KM 110kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik wraz z DSG 7 robi naprawdę dobrą robotę, do tego wygląd auta może się podobać a ledy robią efektowne wrażenie .
Auto zwarte, bardzo przestronne w środku. Zawieszenie zestrojone dość sztywno , dzięki temu prowadzi się wyśmienicie w zakrętach, silnik ekonomiczny jednak kiedy trzeba nie brakuje mu mocy przy wyprzedzaniu. Stylistycznie dopracowany , może się pobadać.
Silnik wystarczający do sprawnego poruszania się w mieście i poza miastem, ekonomiczny i bardzo cichy.
Siedmiobiegowa skrzynia DSG sprawuje się rewelacyjnie, jest bardzo dobrze zestrojona i dobiera przełożenia w mgnieniu oka.
Układ jezdny zestrojony dość sztywno ale przy nierównościach wybiera dziury dość łagodnie lecz jest to wyczuwalne.
Widoczność w każdym kierunku jest zadowalająca a do przodu rewelacyjna, dodatkowo wspomagana systemem kamer area view 360.
To jest moje 4 auto ze stajni VAG więc jak dla mnie to niewiele się zmienia, pomimo zmiany marki. Uważam że jest poprawnie, wszystko intuicyjne i pod ręką.
Nie zauważyłem jakiś niedociągnięć.
Miejsca z przodu dla kierowcy i pasażera jest naprawdę dużo, zdecydowanie więcej niż w moim poprzednim aucie.
Pod względem wyciszenia kabiny może konkurować z autami o klasę wyższą.
Auto jest ekonomiczne względem swojej mocy ale zawsze mogłoby być lepiej.
Uważam że stosunek jakości do ceny jest rewelacyjny. Za takie pieniądze ciężko znaleźć tak wyposażonego suv-a.
Seat mógłby poprawić jakość zamykania drzwi bo niestety trzeba ciut mocniej trzasnąć aby się zamknęły.
Nie miałem jak dotąd poważnej usterki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 EcoTSI 150KM 110kW [l/100km]

6,7