Lista ocen Seat Exeo ST (24) - Silnik

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Alex
ST 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW
Jak na razie wszystko jest OK. Pokonałem 20 tys km w ciągu 8 miesięcy. Oleju nie bierze, nie dymi w ogóle i nie śmierdzi. Ma jednak ciut większe wibracje niż silnik VW 2.0tdi CR. Brak usterek w tym czasie. Jedynie to musiałem wymienić obydwa termostaty, ale w zimie i tak bardzo słabo się grzeje, a przy zjazdach z górki temperatura potrafi spaść, to samo dzieje się na postoju jak mamy poniżej 5°C. Wersja 143KM nie jest demonem prędkości, ale...
~Henrys
ST 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Nowy silnig 2.0CR mnie powalił ;-). Testowałem wczesniej pare dni 143 km ,ale zdecydowałem się na 170km za 2 tygodnie jade do ecusoftu na chip z gwarancja i bedzie około 200km i 400mn Nie wiem co to bedzie bo narazie 170 km w zupełności wystarcza(ale było od razu przy zakupie zaplaconeza chip wiec trzeba to zrobić). Poza osiągami praca tej jednosti to poezja zwłaszcza powyżej 3500 obr.(pasażerowie myśląze to benzynka) ahh ten pomruk.
~Ojciec rodziny
ST 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW
Silnik jest i cichszy i elastyczniejszy od mojego poprzedniego TDI. Technologia CR robi swoje. Pracuje bardziej miękko i lepiej się zbiera. 143 KM do tego auta w zupełności wystarczają do sprawnego i w miarę oszczednego poruszania się. Na autostradzie bez problemów i większego wysiłku można jeździć z prędkościami daleko przekraczającymi dopuszczalne normy. Wyprzedzanie tez bardzo sprawne.
~edmar_stacja_demontażu_pojazdów
ST 2.0 TSI 200KM 147kW
Przy 160 tys km słychać już było łańcuszek rozrządu , Oleju pił ok 1.5/2 l na 10 tys km . Nie jest tak idioto odporny jak 1.8 T ale gdy kupimy pewne auto ze sprawdzonym przebiegiem to nie trzeba się obawiać a historie o awaryjności bo ktoś gdzies kiedys slyszał a wujek brata ciotecznego kiedys takie miał i sie psuło można wsadzić między bajki ( BWE)
~Mateusz
ST 1.8 20v Turbo 150KM 110kW
legendarny, pancerny silnik 1.8T podatny na modyfikacje i nie sprawiający kłopotów w eksploatacji. części do tego silnika są tanie jak barszcz i jeśli nie oszczędzamy na na oleju i wymieniamy go co 10tys km to cieszymy się długowiecznością tego motoru
~Sebastian
ST 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW
Duża moc i moment obrotowy pozwalają sprawnie jeździć autem. Silnik ładnie się wkręca, jest elastyczny a kulturą pracy znacznie przewyższa modele z pompowtryskiwaczami. Dla mnie super - mało pali, a wyprzedzanie i jazda po autostradach to sama przyjemność.
~tomasz
ST 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW
Silnik elastyczny i cichy. Seat nie poszczędził środków na wyciszenie kabiny. Wg mnie jest lepiej niż w VW, o Skodzie nie mówiąc. Dla oszczędnych potrafi na 6 jechać 50km/h i się nie dusi.
~Sebastian
ST 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW
Silnik pracuje bardzo cicho i spokojnie. Teraz widzę dlaczego od kilku lat dziennikarze krytykowali pompowtryski. Bardzo fajnie się rozpędza i pali mniej niż poprzednik (1,9 TDI po chipie do 140 KM).
~Kierowca
ST 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW
Cicho, elastycznie i bardzo miękko pracujaca jednostka. CR w porównaniu do PD to skok o kilka klas do przodu - dobrze, że SEAT od razu wprowadził nowy silnik do tego modelu.
~Karolek
ST 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW
Samochód w początkowym okresie brał ok 0,25 l oleju co 5 tys km. Obecnie nic nie dolewam poza płynem do spryskiwaczy.
Seat Exeo ST