Ocena kierowcy - Seat Ibiza III

Mario, 14 lat temu
Silnik 1.2 12V 64KM 47kW
Rok produkcji 2003
Seat Ibiza III 1.2 12V 64KM 47kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : skrzynia jakiej nie mialem. super!
Zawieszenie
Polecam to auto! dzis nabylem nowe rowniez korzystajac z pomocy tego portalu i postanowilem zostawic slad i rowniez pomoc byc moze innym , podobnie jak opinie pomogly mnie. Zmieniam Ibize tylko ze wzgledu na koszty dojazdow do pracy (codziennie 150 km) tutaj diesel bedzie lagodniejszy dla mojej kieszeni, jednak gdybym pracowal w promieniu 20km to ibiza zostalaby jeszcze dlugo ze mna. Sprzedaje to auto ze smutkiem i sentymentem popartym minimalnym nakladem ibiza odwdziecza sie niezawodnoscia i ekonomią. Z czystym sumieniem ibiza przechodzi w rece rodziny i jeszcze zapewne dlugo bedzie sluzyc. Jeli ktos sie zastanawia czy polo czy ibiza- ja mowie ibiza, niby to samo jednak to auto ma charakter- jako niemiecki sluga , ktory nie zawiedzie i jako ladny , z charakterem towarzysz. na koniec dodam ,ze to wciaz niedocenione auto , ktore moze sie nie wyroznia juz z tlumu ,ale daje nam to czego od niego sie oczekuje. Chcesz luksuso - klasa srednia lub wyzej, chcesz samochod - polecam i nie zawiedziesz sie . Bardzo dobrze! :)
lubi wysokie obroty, lancuch rozrządu ,więc nie ma obawy o powazne awarie, nie wymaga szczególnego dbania, to nie fair przy tej niezawodnosci jednak swiece wymienilem po raz pierwszy od opuszczenia fabryki przy 120.000 km tylko dlatego ,ze mechanik stwierdzil ,ze fabryczne powinny byc wymienione... cóz - nic sie nie dzialo wiec po co? kontrola spalin wykazala normy dla nowego auta, olej wymieniam regularnie co 15.000km zawsze 10w 40. na 5biegu od 60km/h mozna spokojnie jechac az do 185 (instrukcja podaje mniej :) bardzo dobrze :)
dzis nabylem mazde3 z dieslem i skrzynia juz wiem ,ze gorsza niz w ibizie, testowalem: peugeot407, nowa jetta, nowy passat, audi a3 i a4, corolla, leon. tylko a3 ,a4 i vw dorownuje... znakomicie- precyzyjnie , krótko, bez pomylek, szybko , miekko- prawdziwa przyjemnosc :)
tylejka wahacza od strony pobocza-halasowala od kilku tysiecy , koszt nowej-14 euro, gumki stabilizatorow 2.5 euro sztuka , niezle. choc zniszczylem kilka felg na dziurach i kraweznikach- nadal prowadzi sie dobrze
do przodu nie mam zastrzezen , do tylu ... mala tylna szyba jednak parkuje na lusterka - zawsze bezblednie, w tej klasie lepiej nie musi byc . bardzo dobrze
nie mam zastrzezen, wszystko na swoim miejscu, zmienilbym jednak stopnie predkosci czasowej wycieraczek- z tego malego przesuwaczka na przekrecane w dzwigni, jednak to kwestia gustu. ogromny plus za szuflade pod fotelem kierowcy ! i maly (tajny ) schowek pod kierownica . bardzo dobrze.
nigdy zaparowanych szyb, chodz filtr przciwpylkowy nigdy nie zmieniony, nagrzewa sie blyskawicznie , kilkaset metrow . duzy plus za uchylona szybe gdzie wiatr przy duzych predkoscich nie wieje w ucho a za glowe .bardzo dobrze
coz... mam 183cm, wystarcza, z tylu nie jechalem, chodz jak na te klase ... uwaga - tv 50 cali bez skladania siedzien miesci sie na tylnej kanapie przez drzwi! zrobcie to w innym aucie tej klasy:) bardzo dobrze
mozna rozmawiawiac spokojnie do 100km/h jednak powyzej juz robi sie glosno. jezdze duzo sam i slucham radia, dla mnie dobrze jednak bardziej wymagajacy malkontenci moga chciec ciszy jak w klasie sredniej . dobrze
1.2 do tak duzego wbrew pozorom auta... miasto znakomicie , spokojna jazda w weekendy na trasie tez niezle jak na benzyne, jednak dla duzo jezdzacych polecam wiekszy silnik . Klocki raz-30euro, olej filter -standard, uwazam ,ze koszty utrzymania sa minimalne a auto na tyle niezawodne,ze przy stosowaniu zasady\" jak sie zepsuje to naprawie\" bardzo ekonomiczne . doskonale
zdecydowanie bardzo korzystnie , tanie w zakupie, dostepnosc i ceny czesci , niezawodne. duzy plus za zajecie ibizy mocnego miejsca w swoim segmencie.
pokrywa zapalniczki potrafi sie zacinac, plastiki wbudowane w przedni zderzak pekaja przy zamordowaniu ptaszków,zlaczka kabli glosnikowych i centralnego w tylnych drzwiach zgybla polaczenie-wd40 wystarczylo. oprocz tego nic .
tulejka wahacza i w/w gumki - to wszystko , jednak nie wiem czy mozna je zaliczyc do powaznych...? dla mnie to jedyna powazniejsza usterka w tym aucie- zycze wszystkim uzytkownikom takiego auta.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 12V 64KM 47kW [l/100km]

5,8