Ocena kierowcy - Seat Ibiza III

M@ry-sia!, 18 lat temu
Silnik 1.9 TDi 130KM 96kW
Rok produkcji 2003
Seat Ibiza III 1.9 TDi 130KM 96kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Pokochałam to autko. Poprzednio też jeździłam Seatem - golusieńką wersją z silnikiem 1.4 i też ją kochałam. Ale przesiadając się do jej młodszej siostry, cóż to było jak skok w nową erę. Od tak prozaicznej rzeczy jak wpomaganie kierownicy, po lampy xenonowe - cóż nie ma co porównywać, prawda? Nie będę oceniać ibizy bo stanowczo nie jestem obiektywna.
130 KM i 310 Nm przy 1900 obr, - przed chiptuningiem... już teraz JEST elastyczny, a po? cóż przekonam się niebawem.
krótka skrzynia - kwestia gustu - mi się podoba!
trochę za sztywny - jak na polskie ulice, ale za to jak się trzyma w zakrętach! ech...
mała ze mnie kobitka, ale widzę wszystko to co trzeba :)
czy to mróz - 30C , czy upał +30C - działa niezawodnie i skutecznie !
jeżdżę sama, więc nie narzekam. Chociaż z pewnością nie jest to auto rodzinne :-)
jak na diesla całkiem cicho - każdy wie, że TDI VW nie należą do najcichszych. Powietrze zaczyna huczeć po przekroczeniu 150 km/h.
6,6 l w miejskim korku /5,2 l trasa - jeśli chce się szaleć i wyprzedzać wszystko co się da - ryzykując parkowanie na drzewie - jest dość czuły na ciężar nogi kierowcy, lub jego nastrój - jak kto woli.
kupiłam go w Niemczech rok temu jako dwulatka od włąściciela salonu i serwisu Seata i to był dobry wybór! Co do ceny - to oczywiście mogłaby być nieco rozsądniej skalkulowana - bo z tego co się orientuję nowa Ibiza FR z takim wyposażeniem kosztuje tyle co niezłe auto z półki o oczko wyższej a to przecież "tylko" Seat. Mimo to nadal jestem zadowolona.
Seat Ibiza III