Lista ocen Seat Ibiza IV (82) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 75 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bruno
Hatchback 5d 1.9 TDI 105KM 77kW
Seat Ibiza jest tanim autem. Jednak w bogatszej wersji i z super silnikiem 1,9 TDi może kosztować sporo drożej niż jego benzynowe wersje. Co do jakości to widać oszczędności przy produkcji seata. Nie dają dwóch kluczyków scyzoryków tylko jeden, a drugi zapasowy jest bez przycisków otwierających auto. Tapicerka siedzeń jest bardzo delikatna. Trzeba na nią uważać. Materiał wygląda jak przesiany pled. Podczas prania tapicerki wyszarpała się...
~ab
Hatchback 5d 1.2 MPI 70KM 51kW
Udało mi się kupić auto dość młode, dobrze wyposażone i świetnie się prezentujące w cenie lekko ponad 20 tys. zł więc wg mnie jest wyśmienicie. Założeniem był samochód do jazdy w 90% miejskiej, dość ekonomiczny, nie "bity" oraz funkcjonalny i o świeżym wyglądzie. Nie szukano demona prędkości, króla bezdroży, auta rodzinnego, SUV-a, ani innych wozidełek powietrza czy tony kapusty. Cel osiągnięto, a jak na samochód z drugiej połowy...
~Adam
Hatchback 5d Facelifting 1.2 TSI 90KM 66kW
Dostałem to auto za 47 tysięcy z oponami zimowymi plus ubezpieczenie w pakiecie za 1700. Uważam, że nie znalazłbym nic lepszego i dającego tyle frajdy w żadnym innym salonie. Brakuje mi tylko tempomatu i podłokietnika z przodu, ale cena mnie przekonała dontej wersji :) Bardzo pozytywnie zaskakuje podstawowy system multimedialny w wersji kolorowej- masa funkcji, działa bardzo szybko i intuicyjnie. Nie rozpaczam, że nie mam większego z...
~ja
Hatchback 5d 1.4 MPI 85KM 63kW
Kupując to auto pod koniec 2009 roku rozważałem jeszcze możliwość zakupu Hyundaia i30, VW Polo i Forda Fiesty. Brałem pod uwagę modele z podobnym silnikiem i wyposażeniem (klimatyzacja, boczne poduszki, elektryczne szyby + dopłata za kolor). Wymienione wyżej auta kosztowały o parę tys. złotych więcej. Podczas jazd próbnych najkorzystniej wypadła jazda Ibizą.
~Adaś
Hatchback 5d 1.4 MPI 85KM 63kW
Piękny samochód, o lekko usportowionym charakterze, z bardzo bogatym wyposażeniem (m.in. ESP, Biksenon, przyciemniane szyby, Automatyczna klimatyzacja, pełna elektryka wraz z tempomatem, świetne audio sterowane z kierownicy) za ok 55 tys. to moim zdaniem rewelacja. Jestem bardzo zadowolony. (cena z poprzedniego cennika, obecnie do wersji podstawowej należy dodać ok 6000tys.)
~Sławek
Hatchback 5d 1.6 MPI 105KM 77kW
Na dzień dzisiejszy (lato 2015 r.) za 25 tys. możemy mieć to 5-6-letnie auto. Wykonanie jest porządne, niemieckie, nie ustępuje w niczym volkswagenowi, a moim zdaniem go przewyższa (choć z VW nie mam dużo do czynienia). Do tego piękna, sportowa linia i charakter, niewielkie spalanie, jak na taki silnik. Słowem auto godne polecenia.
~przemo_p
SportTourer 1.4 MPI 85KM 63kW
Za te pieniądze 55000zł, pakiet COPA, dodatkowo pakiet zimowy (między innymi podgrzewane fotele), czujniki parkowania i blokada skrzyni biegów, czujniki zmierzchu, deszczu, pakiet schowków, skórzana kierownica i drążek skrzyni, radio z MP3 +6 głośników itd... O całym wyposażeniu się nie rozpisuję odsyłam do strony producenta.
~Tomasz
Cupra 1.8 TSI 192KM 141kW
Niesamowite jak z plastikowo-kartonowego auta można zrobić coś, co po wejściu do środka daje wrażenie jakbyśmy siedzieli w jakimś fajnym coupé. Wszystko czego się dotknie jest skórzane lub miękkie w dotyku albo chociaż miłe. Oczywiście reszta plastików jest twarda jak skala ale tam nie dotykam.
~Michał
Hatchback 5d 1.4 MPI 85KM 63kW
Za cenę poniżej 50tys. zł otrzymujemy auto z prostym i przyzwoitym silnikiem, dobrze wykończone (na desce jest trochę miękkich materiałów, do tego wstawki 'chromowane') i wyposażone we wszystko czego na dzień trzeba, plus kilka umilających życie opcji jak doświetlanie zakrętów czy hill-holder.

Usterki Seat Ibiza IV

Seat Ibiza IV – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Dominik
Hatchback 5d 1.4 MPI 85KM 63kW
W zakupie było dosyć drogie, wykonanie przeciętne - plastiki. Ale wątpię żebym za te same pieniążki kupił auto które było by tak bezawaryjne, Konkurenci w podobnej cenie w momencie zakupu : ceed, i30, octavia II - auta większe, moze i wygodniejsze ale całe szczęście wygrał Seat.