Lista ocen Seat Ibiza IV (85) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 72 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rklos2@gmail.com
SportCoupe 1.9 TDI 105KM 77kW
Klima-tronik w mojej Ibizie działa naprawdę sprawnie. W lecie szybko chłodzi i utrzymuje zadana temperaturę, w zimie natomiast nie trzeba czekać zbyt długo na nagrzanie kabiny. Niestety zastosowane rozwiązania maja tez swoje wady. Z zasady nienawidzę, gdy elektronika próbuje być mądrzejsza od człowieka. W Ibizie pomimo włączenia manualnego trybu obsługi klima-tronika, sterownik dalej manipuluje siłą nadmuchu. Do cholery nie jestem...
~ja
Hatchback 5d 1.4 MPI 85KM 63kW
Wentylacja działa sprawnie. Łatwo odparować szyby. Auto zimą całkiem szybko się nagrzewa. Tryby nadmuchów są wystarczające do większości zastosowań. Plus za nadmuch na nogi pasażerów jadących z tyłu. Mieszane uczucia mam do ręcznej klimatyzacji. Jej sprawność jest bez zarzutu. Nawet w najgorętsze dni w parę minut jest w stanie skutecznie schłodzić wnętrze. Gorzej z zapachami. Nie wiem czy jest to standard, ale w moim modelu mam problem z...
~Logan1987
Hatchback 5d 1.4 MPI 85KM 63kW
Posiadam ibizę z automatyczną klimatyzacją climatronic, która jest warta w katalogu prawie 5000zł, lecz nie żałuję ponieważ jest bardzo dobra. Akurat niedawno zrobiły się ciepłe dni i miałem okazję wypróbować klimatyzację. Wchodząc do nagrzanego samochodu, który stał 8 godzin na słońcu człowiekowi odechciewa się wszystkiego, ale włączenie klimatyzacji w dosłownie minutę ochładza całą kabinę. Jeśli chodzi o ogrzewanie w zimę to też wzorowo...
~Driver
Hatchback 5d 1.2 TSI 105KM 77kW
Automatyczna klimatyzacja miewa kaprysy - przy dużej różnicy temperatur potrafi skierować do kabiny silny strumień zimnego lub ciepłego powietrza. Po kilku minutach jest już OK. Dla mnie to nie problem, bo korzystam z trybu manualnego. Duży plus za podgrzewane fotele. Wcześniej ich nie miałem, a teraz zrozumiałem, jakie to dogodne wyposażenie.
~Adam
Hatchback 5d Facelifting 1.2 TSI 90KM 66kW
Mam klimę manualną, do tej pory zawsze automat- zimą i wczesną wiosną bardzo łatwo parowały szyby, ale zacząłem podkręcać temperaturę i problem zniknął. Nie wiem, czy w innych autach tak jest, więc nie oceniam. Ogólnie przeciętnie, jak chcę to chłodzi, jak chcę to grzeje.
~Johny
SportTourer Facelifting 1.4 85KM 63kW
Grzeje szybko i mocno. Natomiast klima jest słaba. Należy długo czekać by schłodzić wnętrze. Dostęp do filtra przeciwpyłkowego perfekcyjny. Pod deską rozdzielczą są dwa suwaki. Otwieramy zaślepkę, wyjmujemy stary filtr wkładamy nowy zakładamy suwaki i po robocie.
~ab
Hatchback 5d 1.2 MPI 70KM 51kW
Klimatyzacja sprawnie chłodzi wnętrze auta - wypowiadam się odnośnie wersji manualnej. Zimą silnik dość szybko się nagrzewa więc i w środku w kilka minut zaczyna robić się ciepło. Zaparowane szyby nie stanowią problemu - po skierowaniu nawiewu pojazd szybko "odparowuje".
~Bruno
Hatchback 5d 1.9 TDI 105KM 77kW
Sprawnie chodzi ogrzewanie i klimatyzacja. Co do klimy to mogłaby nawet lepiej chłodzić. W poprzednim aucie na 18 stopni była "lodówka" a tutaj jest po prostu chłodniej. Przy temperaturze na zewnątrz +35 stopni klima nie daje rady. Dobrze że takich dni w roku jest tylko kilka.
~golotheman
Hatchback 5d 1.4 MPI 85KM 63kW
Szybki nawiew, szybka klima chłodząca już od paru sekund po włączneniu. Odszranianie tyłu w porządku. Lusterek nie miałem jeszcze okazji wypróbować. Nie mam nic do zarzucenia w tej materii. Autko nie paruje tak bardzo, żeby trzeba było osuszać przód klimą. Zwykły nawiew daje radę.
Dziennik kosztów dla Seat Ibiza IV
5,8
7,7
~ArekB
Hatchback 5d Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Klimatyzacja bez zastrzeżeń, natomiast ogrzewanie zimą przez pierwsze 3 km jazdy po mieście można powiedzieć, że nie działa. Dopiero po 3 km zaczyna lecieć trochę cieplejsze powietrze. Niestety silniki z wtryskiem bezpośrednim bardzo długo się rozgrzewają.