Lista ocen Seat Ibiza V (19) - Silnik

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michal J.
Seat Ibiza V
Silnik jest wspaniały. Przepięknie rozpędza samochód. Nie łapie zadyszki. Turbo dziura jest... i to ogromna ale tylko poniżej 1100 RPM. W zasadzie wpada się w nią zaraz po ruszeniu jak za szybko zmienimy bieg na 2gi. Wrażenie jest jakby auto się popsuło... żadnej reakci. Kolejna wada to taka że straszni trudno jest płynnie ruszyć z 1ego biegu. Auto szarpie i buja. problem leży w tym że jeśli stoimi na światłach pierwsi to nie OK, dodajemy gazu...
~KPSL
Hatchback 5d 1.0 TSI 115KM 85kW
Seat Ibiza V
Dynamiczna, mocna i ekonomiczna jednostka. 115KM dla tego samochodu to zdecydowanie wystarczająco. W trybie Sport gaz reaguje natychmiastowo, silnik utrzymuje obroty i energicznie przyśpiesza, kiedy zachcę. W trybie Eco trochę zamula, ale w trasie odbija się to na średnim spalaniu, więc wierzę, że coś te tryby jednak dają. Na duży PLUS: jednostka sterująca gazem - jak auto nam zgaśnie, to silnik sam się odpala. No i gratka dla wcześniejszych...
~Regon
Hatchback 5d 1.0 TSI 115KM 85kW
Seat Ibiza V
Silnik 1.0 115 KM to jak dla mnie strzał w dziesiątkę w tym aucie. W odróżnieniu od słabszej wersji dużo lepiej ciągnie w zakresie powyżej 90 km/h i co najważniejsze - jest sparowany z 6 biegową skrzynią. Dzięki temu jak trzeba, to potrafi być bardzo dynamiczny nawet bez ciśnięcia gazu do dechy, a jak się nie śpieszy - to na 6 przy 95km/h spalanie doskonałe. Na marginesie dodam też, że w moim odczuciu z racji masy auto ma bardzo duży dobieg,...
~Mirosław
Seat Ibiza V
To największy plus. Dynamiczny ekonomiczny elastyczny. Długie biegi przez co jeździ się na niskich obrotach. Niskie spalanie. Polecam użytkować przy 2000-4000 obrotów. Wrzucać bieg tak by zawsze bylo 2000 wtedy brak turbo dziury i od razu maksymalna moc. Powyżej uważam nie ma sensu spada moc. A rośnie zużycie.
~Michał
Seat Ibiza V
Silnik bardzo dynamiczny i w miarę oszczędny. Jednak potwierdzam inne opinie, że na zimnym "żabkuje" na 1. biegu. Po 10kkm wymieniłem olej więc nie wiem czy go ubyło. Jeśli tak, to nieznacznie. Zbiornik paliwa jest bardzo mały - tylko 45 L
~Maksu
Seat Ibiza V
Silnik to najwieksza zaleta tego samochodu, jest ekonomiczny i dynamiczny - praktycznie nie czuc turbo laga. Nie ma dzwieku wiertarki jak 1.0 TSI. Polecam doplacic bo naprawde warto a i pozniej odsprzedanie takiego auta nie bedzie stanowilo problemu.
~Maciej
Seat Ibiza V
Silnik bardzoo fajny dynamiczny ALE... Gdy jest zimny to na 1 szarpie, ciężko jest spokojnie ruszyć nim ze świateł. Lubi też chlapnąć sobie 0,7 oleju na 10 tys. km. Mimo tego mogę go spokojnie polecić bo jest tego wart.
~Papitan
Seat Ibiza V
Malutka pojemność, ale daje radę. Przy ruszaniu na zimnym silniku i gwałtownym przyspieszaniu jest dość głośny, ale przy jeździe ze stałą prędkością jest cichutko. Jak na tak małe auto moc jest wystarczająca z plusem.
~Krzysztof
Seat Ibiza V
Silnik sprawnie wkręca się na obroty i zapewnia naprawdę niezła dynamikę tak w mieście, jak i na trasie. Jazda autostradowa nie nastręcza jakichkolwiek problemów, prędkości 140-150 km/h osiągane są bez żadnych trudności.
~Krzysztof
Seat Ibiza V
3 cylindrowiec, który zaskakuje kulturą pracy. Oczywiście, że słychać(ale tylko przy wysokich obrotach) i czuć (tu z kolei przy niskich obrotach) ile garów pod maską, ale - przyśpiesza dzielnie, kręci się błyskawicznie i wysoko.