Lista ocen Seat Ibiza V (22) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michal J.
Hatchback 5d 1.5 TSI 150KM 110kW
Bardzo atrakcyjny układ jezdny ale nie idealny. Na spowalniaczach jeżdzę wolno (zawsze). z początku wydawało mi się że jest za miękko i jest miękko jak jedziemy nie za sybko, po spowalniaczacz... jeśli jednak trafimy na dziury nawet płytkie, kiepską drogę... to szybko zmieniamy zdanie że twardo... czyli fajnie. bo zawieszenie sztywne ale można komfortowo po mieście jeżdzić byle omijać studzienki. prowadzenie w zakrętach? trudno powiedzieć bo...
~KPSL
Hatchback 5d 1.0 TSI 115KM 85kW
Tutaj wszystko idealnie zestrojone, jak w najlepszym szwajcarskim zegarku. Wspomaganie działa bardzo dobrze, kręcenie kierownicą sprawia przyjemność i nie trzeba się nakręcić jak w tirze. Mam utwardzone zawieszenie (Wersja FR) i bałem się o plomby w zębach, ale miło się zaskoczyłem - dziury wybiera po cichu i na progach nie bolą plecy. W zestawieniu z niskoprofilowymi oponami w zakrętach samochód zachowuje się jak na kleju! Tutaj zdecydowane i...
~Regon
Hatchback 5d 1.0 TSI 115KM 85kW
Ogólnie układ jezdny bardzo mi się podoba - dobrze trzyma w zakrętach, zawieszenie jest zestrojone też jak dla mnie idealnie - nie za twardo i nie za miękko. Przyznać przy tym muszę, że przy ostrej jeździe Fiesta wypada nieco lepiej. Jednak kupując samochód "na co dzień" nie planuję nim jazdy sportowej - dlatego też oceniam układ jezdny w Ibizie na "piątkę"
~Maksu
Hatchback 5d 1.5 TSI 150KM 110kW
Jak na segment B samochod prowadzi sie bardzo dobrze, ciezko wyprowadzic go z rownowagi. Mam wersje FR z 17" kolami - wg mnie mniejsze by pogorszyly wlasciwosci jezdne a wieksze potegowaly by nieprzyjemne odczucia na dziurach. Na 17 jest w sam raz - na dziurach nie wypadaja plomby a i profil jest 45". Nie warto brac 18 do tak malego auta.
~Lorien
Hatchback 5d 1.0 TSI 95KM 70kW
Samochód w wersji Style więc podstawowa wersja - zawieszenie nie lubi nierówności poprzecznych. Oprócz tego na dobrej jakości drodze trzyma się jak przyklejone. W wyższych wersjach np FR można domówić adaptacyjne zawieszenie Dual Drive - warto dopłacić. Jeździłem na demówce i jest różnica.
~Pepe
Hatchback 5d 1.0 TSI 115KM 85kW
Lekko twarde, ale za to bardzo dobrze trzyma się drogi. Przetestowałem to na serpentynach w górach. One są dla tego samochodu rajem. Układ kierowniczy bezpośredni, więc manewrowanie jest bardzo łatwe. Na autostradzie prowadzenie bardzo pewne, nie "myszkuje".
~Krzysztof
Hatchback 5d 1.0 TSI 95KM 70kW
Auto pewne i bezpieczne w prowadzeniu. Zadziorne nastawy zawieszenia aż proszą się o szybsze pokonywanie zakrętów a układ kierowniczy cieszy precyzja i idealnie (jak dla mnie) wyważoną siłą wspomagania
~Robert
Hatchback 5d 1.0 TSI 95KM 70kW
Układ kierowniczy super. Zawieszenie buja na zakrętach jak ponton, na autostradzie bardzo podatne na wiatr , podmuchy tir ów- myszkuje i nie trzyma pewnie kierunku, buja.
~Michał
Hatchback 5d 1.5 TSI 150KM 110kW
Dość twarde zawieszenie, odczuwalne na drogach o gorszej nawierzchni. Na trasie dobrze trzyma się drogi i świetnie reaguje na ruchy kierownicą (nawet w trybie comfort)

Usterki Seat Ibiza V

Seat Ibiza V – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Mirosław
Hatchback 5d 1.0 TSI 95KM 70kW
Sama przyjemność. Prowadzenie sportowe. Zawieszenie jak po sznurku. Trzeba zwalniać na poprzecznych nierownosciach i to mocno. Doskonale trzyma się drogi ciężko zerwać przyczepność.