Ocena kierowcy - Seat Ibiza V Hatchback 5d

Mirosław, 4 lata temu
Silnik 1.0 TSI 95KM 70kW
Rok produkcji 2018
Seat Ibiza V Hatchback 5d 1.0 TSI 95KM 70kW 2017-2021 - Oceń swoje auto
Silnik : Po przez długie przełożenia jest bardzo cichy nisko się kręci przez co również ma niskie spalanie o jak mniemam mniej dostanie w kość. Bardzo dynamiczny. Auto jest lekkie silnik ten pakują do znacznie cięższych aut co potwierdza ta tezę.
Zawieszenie : Ja na te klasę bije konkurencję.
Inne : Narazie brak.
Świetne auto. Mało minusów. Bije konkurencję. Ktoś tam pisał o fiescie jest znacznie mniejsza. A polo nie jeździ tak sportowo. Skoda gorzej wykonana brzydkie zegary w seacie sportowe. Więcej konkurentów nie ma. To auto ma charakter i dusze. Polecam gorąco zakochałem się od 1 wejrzenia.
To największy plus. Dynamiczny ekonomiczny elastyczny. Długie biegi przez co jeździ się na niskich obrotach. Niskie spalanie. Polecam użytkować przy 2000-4000 obrotów. Wrzucać bieg tak by zawsze bylo 2000 wtedy brak turbo dziury i od razu maksymalna moc. Powyżej uważam nie ma sensu spada moc. A rośnie zużycie.
Powiedziałbym że biegi wyskakują same wręcz zabiera nam je z ręki przed wrzuceniem. Niestety wsteczny nie wchodzi zawsze to jedyny minus ale uważam że poważny w nowym aucie.
Sama przyjemność. Prowadzenie sportowe. Zawieszenie jak po sznurku. Trzeba zwalniać na poprzecznych nierownosciach i to mocno. Doskonale trzyma się drogi ciężko zerwać przyczepność.
Mięciutka jak poduszka ale co zrobić takie normy teraz. Lakier z brzegów drzwi już lekko schodzi pewnie raz nie zauważyłem.
Dla mnie ok. Nie widzę minusów. Po za tym polecam czujniki z tylu.
Bajka. Ascetyczny wygląd niby mało guzików itp. Ale po chwili okazuje się że wszystko jest pod ręką i niczego nie brakuje.
Szyby dobrze się dopasowują. W zimie szybko się grzeje kabina. W lecie chyba ciut lepiej mogło by być. Klimatyzacja prawie w ogóle nie zabiera mocy silnika.
184 wzrostu bez problemów mieszcze się na wszystkich fotelach za sobą również bez dotykania czegokolwiek. Bagażnik również jeden z największych w klasie. Auto poprzez nową platformę urosło nawet na szerokość.
Jak na klasa B bajka przy 150 km/h 3300 obrotów silnika . Aerodynamika też super. Radia da się słuchać bez problemu przy wyższych prędkościach w jednej trzeciej skali co również to potwierdza. Spróbujcie tak zrobić w swoich wyższych klasach :)
Spalanie średnie od początku zakupu nieco powyżej 6 litrów przy dynamicznej jeździe. Ubezpieczenie mniejsze zważywszy na pojemność.
Mankamentem w jakości są twarde materiały chociaż mi to nie przeszkadza.
Narazie brak usterek. Dwie akcje serwisowe szybko usunięte w aso.
Na razie brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TSI 95KM 70kW [l/100km]