Lista ocen Seat Leon I Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW 1999-2005 (67) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 90 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~nowy
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Wymieniam olej, filtry, robię przegląd klimy czyli standard. Bez usterek, tylko w ASO na Wrocławskiej przy wymianie rozrządu chcieli mnie naciągnąć na nowy wałek rozrządu i szklanki za 2700zł (oryginał z Hiszpani). Wałek i szklanki Ruville można kupić za 856zł. Gość wciskał mi kit, że wałek nie jest oryginalny, że ktoś kiedyś coś kombinował przy tym wałku, rozwiercał itp. Sprawdziłem wałek u 2 mechaników i każdy powiedział, że jest idealny...
~wkdk@wp.pl
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Żarówka mijania - koszt 35 zł w ASO Samochód jednak posiada komputer który dla przykładu, kiedy wyskoczy bezpiecznik od silniczka tylnej wycieraczki, sygnalizuje błąd całego urządzenia (ciężko jest dojść co może być przyczyną). Ponadto wykasowanie tych błędów w serwisie z komputera samochodu kosztuje spore pieniążki. Polecam wyposażyć się w kabelek OBD 2, który można podłączyć do każdego laptopa i samemu kasować co niektóre błędy...
~M-M
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Uszczelki w drzwiach po dłuższym eksploatowaniu parcieją i puszczają wodę do auta prosto na dywaniki. Cena wymiany w serwisie to ok 200 zł. Samemu może to zrobić każdy kto tylko ma trochę chęci za cenę tubki silikonu i około 2 godzin pracy. Z tego co wiem jest to popularny problem w Leonach, ale łatwy do usunięcia (sam też w swoim Leo silikonowałem uszczelkę).
~qusha
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Po dwóch latach wymiana niektórych elementów zawieszenia typu swożeń, drążek stab., sprężyna ale to normalne przy naszych drogach, wymiana linki i prowadnicy przedniej szyby, bendix. No i oczywiscie klocki, tarcze, turbina przy dłuższej jeździe sie wyłącza i trzeba restartować silnik, kolega mówił że trzeba przeczyścić bo sie zebrał nagar
~Powerade
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
No i tu trochę mnie Seacina rozczarowała, uszkodziło się gdniazdo diagnostyczne, nie można vaga wpiąć, nie działa spryskiwacz tylny, zepsuło się otwieranie bagażnika, spaliły się pokrętła od nawiewów i nie świecą, coś jest nie tak z elektryką bo mrugają wskazówki i palą się wzmacniacze. Silnik nieraz nie chce zapalić. Nie działa zapalniczka.
~mlody
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Daje 4, chociaż tak naprawdę powinno być 4,5. jak na 9 letni w chwili obecnej samochód jest bardzo dobrze;) Z drobnostek uciążliwa jest awaria przerywacza kierunkowskazów, która jest charakterystyczna dla Leona i mnie również spotkała Objawia się to nieregularna pracą kierunkowskazów. Wymienić można samemu, opis w internecie, koszt zamiennika 60 zł;)
~Jacek / O.
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Tak jak opisywałem to wcześniej - przy regularnym serwisowaniu, wymianach oleju, filtrów, itp. autko wynagradza to bezawaryjnością. Jedyną usterką jaką mnie spotkało to wchodzenie silnika w tryb awaryjny spowodowane nagarem zbierającym się w turbinie (jeżdzę zbyt spokojnie), nie wpływa to jednak na to konieczność przerywania jazdy.
~Coby
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Z drobiazgów jedyna rzecz która musiałem wymieniać przez ostatnie 4 lata użytkowania Leona to uszczelka przy lince która otwiera maskę. No i oczywiście akumulator i żarówki. Brak innych wydatków, więc auto w utrzymaniu wychodzi naprawdę bardzo tanio. Lać paliwo, wymieniać olej i nic tylko jechać :)
~V
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Tu jest średnio. Jest kilka drobiazgów, które da się usunąć samemu przy pewnym wkładzie pracy. Naprawiałem spryskiwacz tylnej szyby, składane lusterko. Drobiazgi jak plastikowe osłonki wycieraczki, skrzypiąca tylna kanapa, skrzypiące uchwyty drzwi, pukające plastiki czy głupiejący czasami szyber dach.

Usterki Seat Leon I

Seat Leon I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Hans
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Póki co - odpukać jest ok - oprócz tego, że znajomy mechanik musiał nieźle się namotać, żeby wykręcić urwaną czwartą świecę żarową, ale dało radę bez zdejmowania głowicy. Wina po stronie poprzedniego właściciela, który wkręcił święcę zbyt małym momentem, albo w ogóle nie trafił w gwint...
Seat Leon I Hatchback