Lista ocen Seat Leon II (149) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 147 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~vader_84
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Silnik osiąga odpowiednią temperaturę po dłuższym czasie w porównaniu do aut z silnikami benzynowymi ale to przypadłość diesla. Oczywiście jest to uzależnione od stylu jazdy, oraz trasy jaką pokonujemy (miasto, autostrada) natomiast ogólnie jest dobrze. Jeżeli chodzi o warunki wewnątrz auta zimą, jestem mile zaskoczony, słysząc opinie \"fachowców\" odnośnie SEATA, jeden raz miała miejsce sytuacja kiedy szyby zamarzły wew. przy słupkach,...
~eLPe
Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW
Trochę niedomaga zimą. Długo się nagrzewa. Ma spore problemy z odparowaniem szyby czołowej, gdy boczne za chwilę mogłyby się topić od ciepła. No ale to VAG i nie spodziewałem się cudów. Latem jest ok, ale też bez szału. Lubi sobie automat walić maxa przy byle jakimkolwiek nagrzaniu i długo nie chce schodzić z tego. Jak już ma wszystko git i czujniki podają mu to, co zadaliśmy, to zmiana w którymkolwiek kierunku jest szybka.
~lucas
Hatchback 1.4 MPI 85KM 63kW
Jeszcze nie wiem za nowe auto. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że sprężarka klimatyzacji pracuje niezwykle cicho. Ledwo słychać jej pracę. Ogrzewanie niesłychanie wydajne. Ciepło napływa zaraz po włączeniu silnika. Super. Co do samej klimatyzacji nie wiem jak z wydajnością bo nie było okazji sprawdzić. Mogę tylko powiedzieć że jest to lima półautomatyczna bardzo prosta w obsłudze.
~miramor
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Spoko. Jedyny minus to fakt, że klimatyzacja dość długo się uruchamia (przynajmniej u mnie), a może po prostu mam za blisko z pracy do domu:) Ale działa bardzo dobrze, szczególnie w automacie. Aha, i uważam że opcja dwustrefowa jest mocno przereklamowana, niby fajny bajer ale czy to faktycznie ma sens? Moim zdaniem nie bardzo.
~nowy
Hatchback 1.4 TSI 125KM 92kW
Jest nieżle chociaż znałem lepsze samochody pod tym względem.Narzekać mimo wszystko nie zamierzam.Nawiew przedniej szyby działa sprawnie i to jest najważniejsze.Klima,która chodzi cały czas radzi sobie dobrze z parowaniem.Ogrzewanie przy obecnych mrozach (-20stopni) zaczyna działać po ok.7 km ale jak już zacznie to jest b.przyjemnie
~Sylwek12
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
Na razie trudno powiedzieć ponieważ nie eksploatowałem tego pojazdu w zimie. Z opinii wcześniejszych wiem, że silnik przy tej sprawności oddaje mniej ciepła co odbija się na ogrzewaniu w zimie wnętrza. Wentylacja super, chociaż irytuje mnie fakt parowania przednie szyby, gdyby nie klimatyzacja to byłby problem.
~QLIK
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Nie wiem czemu nie moge dojśc do porozumienia z ogrzewaniem!jak ustawiam 22 c. leci zimne powietrze a jak tylko rusze pokretło w prawo o milimetr to bucha gorąco jak chol....a!wydaje mi sie też że przednia szyba jest za bardzo pochylona i gdy nawiew jest skierowany na szybe to wieje prosto na mnie co jest strasznie denerwujące!
~glomzi
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Działa prawidłowo, jednak wadą jest dość głośna praca przy ustawieniach 3 i 4, wiadomo zawsze jest tu głośniej, ale tu jest zauważalnie głośniej niż w samochodach innych marek. Ogrzewanie przedniej szyby powinno być na całej długości, przy bardzo siarczystych mrozach jest to odczuwalne
~korin
Hatchback 1.6 CR 105KM 77kW
Właściwie wszystko bez zarzutu. Klimatyzacja manualna spełnia swoją funkcję, wentylacja cicha, otwory umieszczone klasycznie, zapewniają odpowiednie rozprowadzenie powietrza, ciężko się do czegoś przyczepić. może jedynie do braku możliwości całkowitego zamknięcia otworów wentylacyjnych.

Usterki Seat Leon II

Seat Leon II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Bartek M
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Ogrzewanie jest , klima półautomatyczna jest. Do pełni szczęścia mógłby mieć jeszcze podgrzewane siedzenia ale niestety mój egzemplarz nie posiada tego bardzo przydatnego bajeru . Chłodzi wydajnie , rozgrzewa się również szybko nawet w silne mrozy. Generalnie złego słowa powiedzieć nie można.