Ocena kierowcy - Seat Leon II

piotrekcarlisle@op.pl, 14 lat temu
Silnik 1.6 MPI 102KM 75kW
Rok produkcji 2007
Seat Leon II 1.6 MPI 102KM 75kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Lubie pewnie prowadzące się samochody dające mi poczucie zespolenia się z autem jeśli jeszcze jest trwały,niezawodny i ładny to radość jest tym większa...
Auto bardzo dobrze wykonane i poskładane ładne i bezpieczne (8 poduch)można się w nim zakochać z wzajemnością dzięki właściwością jezdnym,bardzo atrakcyjny jako używany jeśli tylko kupi się bezwypadkowy,świetny stosunek ceny do jakości,jako nowy drogi ale i tak warty swojej ceny i wciąż wygrywający we wszelkich rankingach.Z wad - no cóż nie bardzo rozumiem dlaczego seat upiera się na starszy 102 konny silnik 1.6 mimo że jest 16-zaworowy 115 konny a więc mocniejszy i spalający mniej.Brak koła dojazdowego więc jestem ciekaw jak poradzi sobie kobieta na drodze(w zamian zestaw naprawczy)oraz niepodnoszące się siedzisko tylnej kanapy i brak podłokietnika z tyłu to niemal skandal w tym zakresie cenowym.Czy następnym moim autem byłby leon? zdecydowanie tak,choć konkurencja nie śpi (nowa honda city)a cena może zrobić swoje.Nota ogólna 5-
Silnik zapewnia niezbędne minimum 102KM to w dzisiejszych czasach i przy tej wadze auta wartość akceptowalna biorąc pod uwagę dużą alastyczność.Doskonała współpraca ze skrzynią biegów jadąc po mieście jeśli nie muszę się zatrzymywać 4-ty bieg wystarcza do poruszania się w pełnym zakresie obrotów!!Wymaga dobrego oleju i nie ma co na tym oszczędzać,te dość już jednak leciwe ośmiozaworówki są podobno trwałe i wytrzymałe więc myśle że będzie ok. na długie lata.Spotkałem opinie o problemach z wolnymi obrotami u mnie problem nie występuje,kultura pracy dość wysoka.Ocena na 4+ za zbyt duże spalanie
Pierwsze auto z grupy volkswagena i spore zaskoczenie krótkim zestrojeniem skrzyni biegów,nie wiem jak to wygląda w innych wersjach silnikowych ale dla mnie przy pięcio biegowej skrzyni zdecydowanie za krótko w zasadzie można śmiało wrzucać co drugi bieg.Ok.jeśli ma już być koniecznie tak zestopniowana to tylko z 6-tym biegiem bo jadąc na 5-ce 60km/h jest już 2000 obr/min.Bardzo duża precyzja biegi wchodzą idealnie.Ocena 4+ za brak 6-go biegu.
Twardo,pewnie,przewidywalnie,sportowo,bezpiecznie ale nie extremalnie (jak w kosmicznym civic-u)dla mnie osobiście absolutny ideał,wzór zawieszenia.Zawieszenie niemal wymusza na mnie lepszą wersje silnikową...i chyba ma racje:)
Niestety nie jest dobrze mała szybka z tyłu,nie wiadomo gdzie zaczyna się i kończy auto do tego dziwić może nieproporcjonalnie duże lusterko wewnętrzne które i tak niczego nie poprawia natomiast lusterka zewnętrzne za małe(?).Pozostaje czujnik parkowania i ostrożność,w sumie to też kwestia przyzwyczajenia więc niech będzie naciągane 4-ry.
Bardzo dobrze wszystko pod ręką,pełna intuicja,fotel regulowany na wysokość brak mi jedynie podłokietników nie pamiętam czy był w opcji przedni tylny nie występuje napewno,co może dziwić w tej klasie,ogólnie na 5-
Dobre ogrzewanie i klima,szybko i skutecznie
Jak na kompakt jest dobrze cztery dorosłe osoby jadą wygodnie ze sporym miejscem na nogi,w piątke w krótki wyjazd akceptowalnie,dla nas dwojga rewelacja
Powiedział bym tak jeśli do 140 jest ok.to jest dobrze,szybciej nie polecam i sam nie jeżdże na polskich drogach i z tym silnikiem.Jeżdże często nową corsą z silnikiem 1.2 i jest dużo głośniej.Leon jest dobrze wyciszony na wolnych obr.nie słychać go wcale ale tak ma już chyba większość samochodów.
Słabo,ogólnie volkswagenowskie benzyniaki palą dużo więc chyba dlatego dobrze znoszą gaz;),wymiana prawidłowego oleju do tego silnika to 270zł(w serwisie 280)z filtrem więc dość drogo ale sam serwis seata jest na dobrym poziemie i akceptowalny cenowo.Ogólnie jeżdże spokojnie i w mieście spala 8-do-9 litrów (średnio należy przyjąć wartość 8 l) natomiast jeśli ma być dynamiczniej to o takich wartościach można zapomnieć,spalanie- 10,11,12 l nie jest mu obce
W kategori nowe wciąż bardzo dobrze,choć konkurentów przybywa,jako używany rewelacyjny
Zbyt mało czasu aby coś powiedzieć na razie kompletnie nic,tylko zużyciówki i paliwo,ale widać że jakość jest wysoka więc dobrze wróży na przyszłość
nic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MPI 102KM 75kW [l/100km]