Ocena kierowcy - Seat Leon II

andrzej_marek, 12 lat temu
Silnik 1.6 CR 105KM 77kW
Rok produkcji 2010
Seat Leon II 1.6 CR 105KM 77kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika i oszczędność w jednym...ciągle czekam, aż coś mnie uszczypnie i się obudzę :)
Rewelacyjne auto!Kształt karoserii, silnik, ilość miejsca, wyposażenie...Może niektórzy muszą mieć znaczek na masce(BMW,Mercedes), ale mnie, przeciętnemu zjadaczowi chleba wystarcza do szczęścia!Bardzo oszczędzam na paliwie. Wcześniej, jeżdżąc Astrą G (|90KM benzyna) ciągle byłem na stacji paliw. Jakiś korek, już ubywa w oczach, na trasie 130km/h (ledwo szło wytrzymać od hałasu-4000obt) od razu ubywa w oczach. A tu...Tankuje rzadko, zazwyczaj do pełna, nie martwię się już tak bardzo wskazówką prędkościomierza...Jadę 100km/h pali 4, jadę 150km/h pali 5...do tego wystarczająca dynamika i wygodne fotele. Naprawdę, aż chce się jeździć! Polecam to auto każdemu!
Rewelacyjny silnik.Co mnie zaskoczyło?Cicha praca!Jestem zachwycony tym majstersztykiem, jakim niewątpliwie jest ten silnik.Nie ma problemu z wyprzedzaniem,pracuje bardzo równo, w ogóle nie czuć turbodziury...jeśli tylko będzie bezawaryjny, to dla mnie silnik-ideał.
1,2,3 i już 100km/h, których w ogóle nie czuć.Musiałem się na nowo przyzwyczaić do diesla, lecz pozytywnie mnie zaskoczył.Lewarek pracuje lekko i przyjemnie wchodzą kolejne biegi. Małe problemy z 1 i R, ale tylko na początku. Mocne 4 za skrzynię.
Jest dobrze, ale...wydaje mi się, że mogłoby być lepiej. Jeździłem nowym Polo i daje lepsze poczucie drogi...Leon nie jeździ źle, wręcz przeciwnie!Progresywne wspomaganie działa świetnie, po zakrętach śmiga aż miło, ale jednak chyba spodziewałem się więcej...w tej klasie rządzi chyba Focus...
Przeciętnie, ale przecież kupując to auta tego się spodziewałem. Nie jest to przeszklony C4Picasso, ale przez to zyskuje na tym wygląd.Dość szerokie tylne słupki (z klamkami tylnych drzwi) uniemożliwiają właściwe manewrowanie na parkingu,lecz sytuację ratują przyzwoite boczne lusterka.
Umieszczenie klimy na wysokości oczu to rewelacja, dodatkowo radio na kierownicy i nic więcej nie trzeba. Wygodne miejsce (bardzo!!!) za kierownicą, szybko można znaleźć dla siebie właściwą pozycję.
Po prostu wszystko działa.Nie potrzeba lepiej. Mam automatyczną klimę i działa poprawnie.
Nie ma się do czego przyczepić.Kupując to auta wiedziałem, że nie kupuję Vana czy Superba. Pozytywnie mnie zaskoczyła ilość miejsca. Po zimowej wyprawie na narty (4 osoby + sprzęt) nie nie narzekał, wręcz przeciwnie!Bagażnik wystarczył dla 4 osób na tygodniowy pobyt.Meble z IKEA też nie narzekały :)
Do 150 km/h ideał, szybciej nie jeżdżę. Podczas przyspieszania słyszalny pomruk, ale raczej przyjemny. Co najważniejsze - zero wibracji i prawie nie słychać, że to diesel (jedynie podczas rozruchu, kiedy silnik jest zimny)
To jest rewelacja!To jest niesamowite, podkreślę - niesamowite!!! jak oszczędne potrafi być to auto!Na autostradzie, gdy jedziemy ok. 100-110 km/h pali 4l, albo mniej (czasami komputer pokazuje 3.2-3.5).Na trasie do Madrytu i z powrotem, jadąc rekreacyjnie (110-140 km/h) wyłącznie po autostradach, auto spaliło średnio 4.2l ON!Obliczone na podstawie zatankowanego paliwa i ilości pokonanych kilometrów. Komputer pokazał średnio 4.1l/100km ...W mieście nie spalił mi więcej niż 8l, nawet w mroźne zakorkowane dojazdy do pracy (Wrocław). W mieście wychodzi realnie ok 6-7l/100km. Średnio w eksploatacji 40%trasa/60%miasto to pali 5l/100km. REWELACJA!
Za drogie. Moim zdaniem, z tym wyposażeniem (komplet poduch, 2 strefowa klima, ESP, Radio z bluetoothem i pełna elektryka) powinno kosztować 60 tys zł...Tak, normalnie po ludzku. Kosztuje niestety prawie 20 tys więcej. Ale to i tak taniej niż w Oplu :) (zainteresowani wiedzą o co chodzi)
Prawie nowe auto. Nic się nie zepsuło.
Na śnic. O dziwo nawet filtr cząstek nie daje o sobie znać, ale czyham, żeby go wywalić z wozu!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CR 105KM 77kW [l/100km]

5,2