Ocena kierowcy - Seat Leon II

Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2008
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Seat Leon II 1.9 TDI 105KM 77kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Po 8 latach po dziurawych ulicach auto ma cały czas amortyzatory sprawne w 100% ! Zero usterek zawieszenia i wymian !
Leona II - silnik 1.9TDI (105km) mam od nowości i użytkuję go już 8 lat ! (Kupiony w salonie w PL w 2009! ) Bardzo dobre auto. Niezawodne. Ekonomiczne a zarazem dość dynamiczne. Przede wszystkim duża elastyczność i dobry moment obrotowy! Stylistycznie po 8 latach cały czas jest ładne :) ...Jakbym miał się do czegoś przyczepić to do wyciszenia wnętrza (przy dużych prędkościach słychać - jak dla mnie - dość głośno - szum powietrza... Silnik dość cichy! )
Silnik niezawodny. Elastyczny, Całkiem dynamiczny a przy tym ekonomiczny ! Jest to slinik BXE (wymieniłem profilaktycznie przy 87000km panewki na lepsze - wzmocnione i jest OK ! :) )
Skrzynia OK !
Mam wersje z pakietem SPORT - czyli m.in. wzmocnione , sztywniejsze zawieszenie... Jak dla mnie SUPER ! :) Pewne pokonywanie zakrętów ! ;)
Całkiem OK. Może do tyłu mogłoby być lepiej, ale nie narzekam ! ;)
Wszystko pod ręką ! :)
Klima (manualna) ładnie chłodzi a w zimie całkiem dobrze grzeje !
Jak na kompaktowe auto jest bardzo dobrze !
Silnika prawie nie słychać... ale przy większych prędkościach na autostradzie słychać opływające powietrze (Tutaj mogłoby być lepiej!)
Bardzo duża dostępność części zamiennych (zamienników) w dobrych cenach. Do wyboru do koloru. Auto ekonomiczne - mało pali !
W tej cenie jest to znakomita propozycja! Jeśli kupujecie auto używane to najlepiej od pierwszego właściciela z pewną historią , bezwypadkowe i zadbane ! ;)
Auto niezawodne ! (Pamiętajcie aby w silnku 1.9TDI BXE wymienić panewki profilaktycznie dla świętego spokoju - koszt mały - ok.500zł)...i wtedy można jeździć aż miło ! :)
Brak poważnych usterek ! (Jedynie wymiana - przez 8 lat - klocków hamulcowych, akumulatora, sprzęgła ostatnio ...a tak to tylko olej i filtry! )

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

5,7