Lista ocen Seat Leon III CUPRA 5d 2.0 TSI 280KM 206kW 2014-2016 (7) - Skrzynia biegów

~baka1408
CUPRA 5d 2.0 TSI 280KM 206kW
Skrzynia DSG w tym samochodzie to dla mnie bajka. Nigdy wcześniej nie jeździłem automatem i długo zastanawiałem się nad wyborem. Nie pasował mi automat do takiego typu samochodu, bałem się, że zmniejszy to uczucie mocy i kontrolę nad samochodem. Ale jest wręcz przeciwnie. Przerzucając biegi ręcznie za pomocą manetek w kierownicy skrzynia działa praktycznie w czasie rzeczywistym, jak w grach wyścigowych. Czas od wciśnięcia manetki a zmiany...
~Marcin
CUPRA 5d 2.0 TSI 280KM 206kW
Mam DSG i tu muszę dać tylko trójkę. W moim egzemplarzu występuje czasem coś takiego, że skrzynia potrafi dość mocno szarpnąć przy manualnej zmianie z jedynki na dwójkę. Wg serwisu wszystko jest OK. Gdyby nie to, byłaby piątka. W automacie działa bez zarzutu. Obiektywnie ocena powinna być na cztery, ale serwis mnie wkurza, że nie potrafi sobie z tą wadą poradzić, więc jest trója.
~Tomasz M.
CUPRA 5d 2.0 TSI 280KM 206kW
Jak to DSG - szybko, sprawnie, bezproblemowo. Ostre starty wspomaga funkcja Launch Control. Pewne zastrzeżenia można mieć do czasu reakcji sterownika. Potrafi ociągać się z redukcjami biegów, a kiedy uzna, że kierowca chce jechać sportowo, niechętnie włącza wyższe przełożenia. Na szczęście większość problemów rozwiązuje tryb manualny.
~Siwy
CUPRA 5d 2.0 TSI 280KM 206kW
Skrzynia automatyczna, to kwestia gustu. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z manetek przy kierownicy, które reagują w bardzo krótkim czasie. A to sprawia, że radość z prowadzenia tego samochodu jest jeszcze większa
~Mat_Cupra
CUPRA 5d 2.0 TSI 280KM 206kW
Automat DSG to klasa sama w sobie. Odpowiednie przełożenia dobiera bardzo szybko i nie szarpie. Jest też elastyczna - na co dzień tryb D, do szybkiej jazdy tryb S, a kiedy w baku mamy mało benzyny - jest i tryb Eco.
~Jacek.Z
CUPRA 5d 2.0 TSI 280KM 206kW
DSG ma lepsze i gorsze dni. Czasem długo szuka biegu i potrafi się przyciąć. Co gorsza miało to miejsce na trasie przy wyprzedzaniu, więc miałem trochę strachu.
~Zazzy
szkoda, że nie 7 biegów.