Lista ocen Seat Leon III Hatchback Facelifting (30) - Silnik

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jakub
Hatchback Facelifting 1.5 EcoTSI 130KM 96kW
Bałem się nowej jednostki jaką jest 1.5 tsi. Chociażby dlatego, że wiele osób na forach narzeka na jego niedopracowanie. Jadnak mie zauważyłem "typowych" dla tego silnika problemów. Po pierwsze dźwięk - nie jest męczący. Lekko basowy w dolnym zakresie obrotowym. Przyjemny i aksamitny w górnym zakrsie. Auto jest w wersji FR, zapewne sportowy tłumik dodaje mu charakteru. Po drugie - silnik jest bardzo elastyczny. Wiadomo ze nie jest to...
~Jakub
Hatchback Facelifting 1.5 EcoTSI 130KM 96kW
Silnik jest dynamiczny, ale czuć w nim już silną rękę ekonomii. często przy ostrym dodaniu gazu silnik zastanawia się przez 2 sekundy co ma zrobić. Czasem jest to niebezpieczne, np. przy wykonywaniu manewru wyprzedzania w mieście, lub kiedy dynamicznie chcemy włączyć się do ruchu. Nawet sami w Seacie się bez bicia przyznali, że ten silnik już tak po prostu jest zaprogramowany, ze względu na normy ekologiczne. Trzeba się do tego przyzwyczaić....
~Pablito
Hatchback Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
Wybrałem ten motor po dobrych rekomendacjach znajomego, który miał go w Sportsvanie. Nie zawiodłem się. Na codzienne trasy starczy, jak trzeba to zejdzie do 4.4 przy 110 km/h ekspresówką na tempomacie. Przeciętnie 5.4-5.8. Rekord 3.8 na drogach lokalnych. Jak na benzynę - bajka - zasieg miedzy 860 a 950 km. Wiadomo, jak to turbo - zeżre wiecej w mieście, ale mnie to nie przeszkadza, bo 80 proc. przebiegu to trasy ekspresowe i autostrady,...
~Pablo wawa
Hatchback Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
Silnik jak na swoją moc ma dobre osiągi. Do miasta w zupełności wystarczy. Na trasie tak do 140 jest ok, powyżej czuć ze brakuje mocy. Zawsze można wybrać mocniejsza wersje albo od razu Cupre ;) No albo po gwarancji zrobić jakiś chip tuning, który u mnie z pewnością wpadnie. Niedługo udam się na hamownie zobaczyć ile wynosi seria. Obstawiam jakieś 137-140 KM
~michal8921
Hatchback Facelifting 1.5 EcoTSI 150KM 110kW
Dynamiczny, elastyczny. Od około 1800 obrotów ciągnię równo, choć przy górze zaczyna go brakować. Ogólnie w przedziale 2000-4000 tys obrotów rozwija bardzo liniowo moc, nie ma żadnego "kopnięcia" jak w innych autach (co może być zaletą jak i wadą- co kto lubi). Brakuje mi trochę sportowego charakteru (głównie dźwięku). Duży plus za niskie spalanie.
~Stachu
Hatchback Facelifting 1.4 EcoTSI 150KM 110kW
Rewelacyjna kultura pracy, niskie spalanie i moment obrotowy od początku do końca. Jedyne czego brakuje to dźwięk, ale to wina kulturalnego wydechu ;) Zawsze jeździłem dieselami bo lubię mieć nisko moment obrotowy, ale ta jednostka przewyższa diesel’e pod każdym względem. Czy zima czy lato to pięknie odpala, nie telepie się, ma dużo momentu i jest cicha.
~Leon
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Wysoka kultura pracy, świetnie ciągnie już od 1400 obrotów sprawnie radząc sobie z autem efekt jest taki że wydaje się że jedzie się o wiele mocniejszym samochodem dopiero powyżej 150 km/h zaczyna słabnąć pokazując że to tylko 1,2 85 , jako że na autostradę wyjeżdżam może ze dwa razy w roku dla mnie to wystarczy
~zadowolony
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Pięć gwiazdek oczywiście jeśli ma się świadomość że to 85 km. Większość ludzi nawet nie wie że moc maksymalna ma przełożenie na prędkość a o przyspieszenie dba moment obrotowy. Tu jest bodajże 170nm a auto waży 1100 kg. Moja jazda to 70 % teren podmiejski a 30 miasto. I na tyle to ten silnik wystarczy.
~tuvok1989
Hatchback Facelifting 1.4 EcoTSI 150KM 110kW
Mocy nie brakuje w codziennym użytkowaniu. Do 170 km/h spokojnie można jechać i długie odcinki. Powyżej (oczywiście tylko w Niemczech), pali dużo i odczuwa się niedostatek. Takim kierowcom polecam 1.8 TSI albo Cuprę :)
~Darek
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 110KM 81kW
Świetny. Najlepsza jest w nim relacja spalania do osiągów. Spalanie średnie z 25k km jazda po aglomeracji Śląskiej 6l. Trasa krajówka 4,5l, autostrada 6,5l. Spokojnie w trybie mieszanym 5,5-6l.
Seat Leon III Hatchback Facelifting