Lista ocen Seat Leon III Hatchback (52) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Leon
Hatchback 1.4 TSI 140KM 103kW
Grupa Volskwagena więc można powiedzieć, że tanio, nawet jak na ASO. Części eksploatacyjne względnie tanie. Gorzej jak się coś popsuje, co psuć się nie powinno ;). Lampy LED, niby wieczne, ale jak pękną, to jedna w ASO 1500 zł. Spalanie niskie - jadąc w trasie jak emeryt można zejść i poniżej 5 litrów. Średnio w długim terminie ok. 7 litrów. Wymiany oleju na long life co 30 tys. km i 2 lata. Tak rekomendują i upierają się, że to najlepsze...
~PiotrK
Hatchback 1.4 TSI ACT 150KM 110kW
Serwisuję auto wyłącznie w ASO. Koszty są zupełnie akceptowalne (najwyższy koszt za przegląd "duży" wraz z wymianą świec, oleju itp. to niecałe 1500zł, większość przeglądów w przedziale 500-800zł). Przeglądy co wskazanie komputera, uzależnione od stylu, więc mogą być nawet co 30 tys. km. Spalanie na niskim poziomie (średnio 5,6 l/100km na dystansie 125 tys. km). Koszty są jednym z większych argumentów ZA silnikiem i pojazdem.
~zorza
Hatchback 1.4 TSI ACT 150KM 110kW
Auto potrafi być naprawdę oszczędne. Przez ostatnie 2500 kilometrów zrobionych głównie na dojazdach z przedmieść do centrum spalił średnio 6.7l/100km. Najlepsze jest to, że nawet w trybie sport i bawiąc się przepustnicą spala około 11 litrów. Testowo przejechałem nim około 90 kilometrową trasę bardzo oszczędnie (tempomat, bez wyprzedzania i przekraczania 100km/h) - spalanie 4.5l/100km.
~Hirek
Hatchback 1.2 TSI 110KM 81kW
Za serwisy z góry zapłaciłem w salonie, pierwsze ubezpieczenie wliczone w cenę, pali rozsądnie. Każdego przeciętnego Kowalskiego byłoby stać na utrzymanie tego auta. Spalanie w mieście 7.5-9l. Trasa, do 100km/h, 6ty bieg - udał się bez problemu zejść do 4.5-4.6l. Normalna jazda (70%miasto - Wrocław, 30%trasa) 5.8-6.2l. Autostrada, tempomat 130km/h - 5,7l, 140km/h - 6.4l, 160km/h - 8.4l.
~A.K.
Hatchback 1.8 TSI 180KM 132kW
Wybierając silnik 1.8 TSI nie kierowałem się zbytnio pobudkami ekonomicznymi- jednak zostałem pozytywnie zaskoczony- i w jeździe miejskiej jak i pozamiejskiej. W danym momencie- nie jestem w stanie powiedzieć jak będzie wyglądała sprawa serwisowania- bo najbliższy przegląd zaplanowałem przed wskazaniami komputera- czyli na 20 tyś. km.- po przeglądzie postaram się uzupełnić koszta.
~Maciej
Hatchback 2.0 TDI CR 150KM 110kW
Jeśli chodzi o jazdę tylko w mieście - śr. spalanie plasuje się na poziomie 7 litrów / 100km - bez dziadkowego oszczędziania. Wg mnie to dobry wynik. Wynik przy oszczędnej jezdzie w trasie (90-100km/h) to majsterszyk. Jadąc bez wariowania, tak jak cały ruch uliczny wymusza, udało mi się zejść do 4.4 litra /100km na trasie 200km.
~jarni
Hatchback 1.6 TDI CR 105KM 77kW
Jak na razie (a jest 18 000 km) wszystko działa bez zarzutu, więc jedyne koszty, to ubezpieczenie i paliwo, a że samochód zachęca, wręcz kusi do jazdy, to na to ostatnie można sporo wydać :) Na szczęście spalanie jest wzorowe więc w pełni rekompensuje permanentną chęć jeżdżenia i wydawania na paliwo.
~Aleksander
Hatchback 1.4 TSI 125KM 92kW
Auto mam od 5ciu miesięcy, zrobiłem 15 000km, wymieniłem olej, bo te longlife to ...bicie piany wg mnie. Auto wiem że za 2,5 roku sprzedam ale dbam aby przyszły nabywca był zadowolony, sam jeździłem używanymi autami i chciałem, żeby było zadbane .
~Rumcays
Hatchback 1.4 TSI ACT 150KM 110kW
Silnik 1.4 TSI może być oszczędny, ale nie w tym rzecz aby przy taki motorze jeździć oszczędnie - stąd u mnie średnie spalanie na poziomie 8,5 l / 100km ale jazda głównie w mieście. Na trasie przy prędkości 130 - 140 km/h auto spala ok 7 - 7,5 l na setke.
~macias72
Hatchback 1.4 TSI 140KM 103kW
Jak na razie po za kosztami paliwa na akceptowalnym poziomie, wszystko OK.Mam nadzieję że podczas dalszej eksploatacji nie będzie niespodzianek, wierzę ze Seat nie miał wyjścia i dopracował swój sztandarowy produkt w najdrobniejszych szzcegółach.
Seat Leon III Hatchback