Lista ocen Seat Leon III Hatchback (55) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Aleksander
Hatchback 1.4 TSI 125KM 92kW
Hmm, zastaniam sie czy dać ocene dobrą, czy przeciętną . Przełożenia sa doskonałe, skrzynia świetnie zestopniowana, 6 bieg na trase idealny ( 140km/h - 3000obr/min ) . Ale nie jest idealnie jak dla mnie pod względem wbijania biegów, lewarej tak dziwnie haczy, większości to nie przeszkadza ale mnie denerwuje niemiłosiernie, ponieważ w poprzednich autach nie mialem tej przypadłości . na minus skrzyni wiem, iż nie jest najlepszej jakości, do...
~Hirek
Hatchback 1.2 TSI 110KM 81kW
6-ty bieg i od razu przyjemniej na trasie. Dzięki niemu, jadąc autostradą 130-140km/h jest komfortowo. Biegi wchodzą łatwo, bez zgrzytów (co zdarzało mi się w Fordzie). Nie zdarzyło mi się, żeby wszedł nie ten bieg co chcę (np. 3 zamiast 5). Skoki lewarka krótkie, zestopniowanie bardzo dobre. Ocenę doskonałą rezerwuję dla DSG, z którą miałem przyjemność jeździć na jazdach próbnych.
~barq
Hatchback 2.0 TDI CR 184KM 135kW
Daję tylko dobrze ze względu na 1 i R które czasami wchodzą z większym oporem. Reszta 5/5 po prostu skrzynia jest taka jaka powinna być. Dodatkowo powiem, że do silników 2.0 nie polecałbym skrzyni automatycznej ze względu na to, że ma skłonność do przesadnych redukcji i wydaje się jakby nie wykorzystywała całego potencjału silnika.
~PiotrK
Hatchback 1.4 TSI ACT 150KM 110kW
Oceniam skrzynię manualną (taką mam). Przełożenia są w porządku, a skrzynia działa bez zastrzeżeń. Drążek dość krótki, skok wyczuwalny i pewne wchodzenie przełożeń. W połączeniu z silnikiem 150KM bardzo elastyczna, nie trzeba często zmieniać przełożeń.
~Leon
Hatchback 1.4 TSI 140KM 103kW
Biegi wchodzą ładnie, poza wstecznym, który lubi sporadycznie się przyhaczyć. Przy jego wrzucaniu już czuć, że nie jest tam gdzie powinien i "wstrzeliwuje się" w swoje miejsce przy popuszczeniu sprzęgła. Na pewno lepsze byłoby DSG, ale to winduje cenę...
~Tamten
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
6-biegowa podstawowa skrzynia ma swoje duże plusy. Jedynka może być dla niektórych trochę za długa, ale na 6. biegu przy stałej prędkości 120 km/h wskaźnik obrotomierza cały czas wskazuje poniżej 2 tyś. obrotów, co cieszy oko.
~zorza
Hatchback 1.4 TSI ACT 150KM 110kW
Tutaj mam minimalny zarzut co do działania sprzęgła na pierwszym biegu. W pewnym momencie następuje nieoczekiwany przeskok powodujący szarpnięcie auta, do którego dość ciężko się przyzwyczaić.
~Dariusz
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Ogólnie działa pozytywnie...prócz wstecznego który trzeba dwa razy często wrzucać, a że trzeba najpierw wcisnać a pózniej do przodu drążek, to mnie to osobiście wkurza nieco...
~macias72
Hatchback 1.4 TSI 140KM 103kW
Krótkie prowadzenie lewarka ,biegi wchodzą z lekkim oporem, to lubię, natomiast mam małe zastrzeżenie do włączania biegu wstecznego, czasami trzeba lekko wysprzęglić.
~pazur5
Hatchback 1.4 TSI 140KM 103kW
Skrzynia jak w samochodzie sportowym; krotkie przelozenia czasami biegi wchodza "twardo", ale nieznaczy to ze nieprecyzyjnie. Kwestia przyzwyczajenia.
Seat Leon III Hatchback