Lista ocen Seat Leon III (18)

3,8
~Leon
Hatchback 1.4 TSI 140KM 103kW
Jednym zdaniem? Bardzo fajny samochód w beznadziejnym wykonaniu. Tak bardzo jak go lubię, tak samo nienawidzę. Wiele fajnych rozwiązań + seria niedoróbek, która psuje całokształt. A szkoda, bo gdyby popracować nad detalami to byłoby to idealne miejskie auto. Ale niestety, ktoś musiał przyoszczędzić... Diesel? Podstawowa wersja? Koszmar. Na szczęście mam wersję FR z TSI i szczerze powiedziawszy nie polecam żadnej innej. Ale i tak po roku...
~Adam
ST 1.4 TSI 140KM 103kW
Wybór był między Golfem, Octavią i Leonem. Jeździłem całą trójką. Astra i Focus odpadły z uwagi na większe spalanie i gorsze osiągi ich turbo-benzynek. Z początku Octavka wydała mi się ładna ale już po paru dniach obserwacji i przeglądania po prostu mi się znudziła. Leon? Po przejechaniu się ST FR w Katowicach powiedziałem, że chcę go mieć. Totalnie niebanalny. Miażdżące oświetlenie i przetłoczenia. Oddaje moją osobowość dynamicznego 30-latka...
~josh
ST 1.4 TSI 140KM 103kW
Kupiłem auto dla żony, a sam nie chcę z niego wysiadać :) Golf nam się nie podobał, Octavia zbyt popularna i banalna, poszliśmy do Seata. Przejechaliśmy się i zakochaliśmy od pierwszego wrażenia.. Wg mnie auto jakościowo powyżej Golfa, comfortem bliżej Audi - porównanie do A3
4,1
~Michał Andrzejewski
SC 1.4 TSI 140KM 103kW
Hatchback z pazurem. 3-drzwiowe auta w zastraszającym tempie znikają z rynku. Już tylko kilka marek ma je w ofercie. Szkoda. Wyglądają lepiej, a są niewiele mniej funkcjonalne od pięciodrzwiowych.
~Michał
Hatchback 1.4 TSI 140KM 103kW
Świetne auto, ładny wygląd, dobry silnik i prowadzenie, spalanie prawie jak w dieslu. Jakość wykonania może nie jest na poziomie Audi ani innej klasy premium ale mimo to wszystko ładnie spasowane, nie skrzypi, nie brudzi się jakoś szczególnie. Infotainment łatwe w obsłudze i responsywne.
~pazur5
Hatchback 1.4 TSI 140KM 103kW
Super design! Sylwetka o wiele ciekawsza niz golf. Solidne wykonczenie, nic nie trzaska - bardzo dobre spasowanie.
~macias72
Hatchback 1.4 TSI 140KM 103kW
Świetny design, Auto bez słabych punktów,Wersja FR bogate wyposażenie ,ładne lampy full led, świetna ergonomia wnętrza pojazdu.
~Damian Nowak
SC 1.4 TSI 140KM 103kW
Od czterech lat posiadam Leona II. Muszę przyznać, że nowy Leon jest dużym krokiem we właściwą stronę. Zawieszenie nie jest już bezmyślnie twarde, wnętrze wykonano z lepszych tworzyw, z tyłu nie brakuje miejsca, a prosta linia nadwozia dużo lepiej zniesie próbę czasu.
~ww
ST 1.4 TSI 140KM 103kW
Jestem zachwycony tym samochodem. Mam wersję FR. Może mój zachwyt wynika z tego, że wcześniej miałem niezbyt udaną HONDE CIVIC VIII generacji. Mam wersję FR. Może trochę wcześnie na zachwyty, ale jak dla mnie jest to samochód idealny. Wygląd - super. Zawieszenie - super. Silnik - rewelacja. Jadąc tym samochodem czuję się, jak bym podróżował nie kompaktem, a samochodem klasy średniej-wyższej. No i te gadżety - światła LED, felgi, podświetlenia...
~Jan Filikiewicz
Hatchback 1.4 TSI 140KM 103kW
Auto zgrabne, dobrze wykonane i wyróżniające się na ulicy. Niby grupa vw, ale jednak ma swój styl. Piękne diodowe oświetlenie dodaje mu uroku