Lista ocen Seat Leon III ST Facelifting (29) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~BS
ST Facelifting 1.4 EcoTSI 150KM 110kW
Układ kierowniczy precyzyjny. Bardzo dobre prowadzenie w zakrętach. Zawieszenie dość twarde (to oczywiście kwestia preferencji, mi odpowiada). Auto z tendencją do nadsterowności. Przy długiej jeździe wyczuwalne leciutkie drgania na kole kierownicy. Zawieszenie po 100 tys km przejechanych w 2 lata bez żadnych zarzutów (stan amortyzatorów przy odsprzedaży ok 75%).
~Marcin
ST Facelifting 1.5 EcoTSI 130KM 96kW
Rewelacja! Główny powód dlaczego go wybrałem z innych "kombiaków", a testowałem prawie wszystkie w tym segmencie. Dużo by się rozpisywać ale im bardziej "sportowo" jeździmy tym lepiej trzyma się nawierzchni. Reakcje na najmniejsze ruchy kierownicy są natychmiastowe. Trzeba tylko dobrego asfaltu bo zawieszenie jest dość twarde :) Dlatego odejmuję gwiazdkę.
~QBA
ST Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
Bardzo dobre prowadzenie. Leon uwielbia zakręty, to jego naturalne środowisko w przeciwieństwie do poprzecznych nierówności, które wprowadzają go czasem w pewną nerwowość. Słychać też na nich (sporadycznie) zbyt głośną pracę tylnego zawieszenia. Takie uroki belki skrętnej :P
~Piotr KRZAK
ST Facelifting 1.5 EcoTSI 130KM 96kW
przyjemnie twarde zawieszenie sprężyste z zachowaniem komfortu ,precyzyjnie się prowadzi ,jest przewidywalne na drodze ciche w swojej pracy, stabilne przy wysokich prędkosciach 170-200km/h ,pewne pokonywanie nierówności ,dobrze tłumi gorsze nawierzchnię
~Mirosław
ST Facelifting 1.5 EcoTSI 130KM 96kW
Mega przyjemne zaskoczenie - po tym jak miałem do czynienia z układami jezdnymi Forda Focusa i Hondy Accord - nie spodziewałem się, że coś mnie jeszcze pozytywnie jest w stanie zaskoczyć - a tu proszę - Leon idzie jak po szynach!
~Artur
ST Facelifting 1.5 EcoTSI 150KM 110kW
Jeżdziłem wersją fr nieco twardszy niżej zestrojony, xcellence jest bardzo porównywalny nie ma się do czego przyczepić zwarte ciche odpowiednio sztywne zawieszenie pokonywanie ciasnych łuków to sama przyjemność opony 225/45/17
~michał_nowotarski
ST Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
Zestrojony sztywno i twardo. Świetnie trzyma się drogi. Nierówności trochę czuć ale ogólnie drogi mamy równe, więc nie ma co się czepiać. Nie widzę różnicy pomiędzy r15 b195/65 a r17 225/45. Nie kupujcie r16 na zimę.
~Tomek
ST Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
Poprzednie auto = Mazda 3 pierwszej generacji prowadziło się lepiej w zakretach. Czuć oszczędności w konstrukcji zawieszenia, natomiast dalej jest to auto prowadzące się pewnie.
~Bartek
ST Facelifting 1.2 TSI 110KM 81kW
Zestrojony dość sprężyście, szczególnie tył w kombi, ale zapewnia przyzwoity komfort resorowania i naprawdę fantastycznie prowadzi się na zakrętach, zarówno pusty jak i obciążony.
~Adam
ST Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
Jak na kombi bardzo dobrze trzyma się drogi, pewny w prowadzeniu. Przesiadłem się z francuskiego auta i tu jest trochę "sztywniej" ale nie jest to nazbyt dokuczliwe.
Seat Leon III ST Facelifting