Lista ocen Seat Leon III ST (29) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Buktop
ST 1.4 TSI ACT 150KM 110kW
Jeden z mocniejszych atutów Leona. Posiadam wersję FR (planowałem wersję style), która charakteryzuje się odrobinę sztywniejszym zawieszeniem i bardziej precyzyjnym układem kierowniczym. W praktyce sztywność jest niewyczuwalna względem innych wersji (np. style), a prowadzenie jest jednak lepsze (układ więcej oddaje komunikatów przy prowadzeniu). Jeżeli miałbym ocenić sztywność zawieszenia to dałbym ocenę średnią (tj. pomiędzy miękkie, a...
~Grzegorz
ST 1.4 TSI ACT 150KM 110kW
W porównaniu do aut którymi jeździłem jest najlepszy! Jak już pisałem jeździłem golfem 7 z zawieszeniem wielowahaczowym z tyłu to przy prędkości 170 km już miałem piórnik przed oczami :) w Seacie i 200 nie straszne.pięknie trzyma się drogi. Jedynie współczuję tym którzy nie mają możliwości zmiany charakterystyki układu wspomagania bo to wpływa diametralnie na sposób prowadzenia auta.Wersja FR ma to w standardzie.Co do tylnego zawieszenia z...
~zjk
ST 1.6 TDI 110KM 81kW
Tak go chwalą, ale ja tego nie zauważyłem. No może na początku wydawało się przyjemnie bo drobne i średnie nierówności ładnie amortyzuje, ale większe poprzeczne to wstrząs i głośne uderzenie, a do tego bujanie nadwozia - pasażerowie z tyłu byli niezadowoleni. A to wersja na kołach 16". Prowadzenie porównując do Volvo V50 gorsze, zwłaszcza układ kierowniczy daje dużo mniej czucia i precyzji. Lepiej natomiast niż Avensis II z tym, że to...
~josh
ST 1.4 TSI 140KM 103kW
Uważam że belka skrętna to przeżytek i to jedyny element przez który długo się wahałem nad tym autem. Obejrzałem w tv test jak im Leon wyjeżdza z zakretu i się przeraziłem. W praktyce nie spotkałem się z żadnym efektem "ucieczki" tyłu. Auto jeździ jak przyklejone. Co prawda wersja FR to 17 calowe felgi i twardsze zawieszenie więc może być inaczej niż zwykly style.
~zadowolony
ST 1.4 TSI ACT 150KM 110kW
Mam wersję FR, która jest obniżona i utwardzona w stosunku do standardowego zawieszenia. Prowadzenie bardzo precyzyjne. Resorowanie jest sportowe, ale z zachowaniem akceptowalnego komfortu. Auta używam jako rodzinne kombi na długie trasy i nikt nie narzeka na brak komfortu. Żona jest wręcz zachwycona charakterystyką zawieszenia.
~machu_84
ST 2.0 TDI CR 150KM 110kW
Po przejechaniu 10 000 km nie miałem okazji pojeżdzenia na suchym asfalcie na letnich oponach. Do tej pory przy ostrzejszych zakrętach kilka razy zdażyło mi się włączyć ESP. Czekam na wiosnę i założenie letnich opon. Wtedy będzie możliwość sprawdzenia. Póki co auto zachowuje się przewidywalnie
~Kristo
ST 1.4 TSI ACT 150KM 110kW
Bardzo dobry na trasie - świetnie wchodzi w zakręty szczególnie przy wyższych prędkościach. Jedna drogi osiedlowe to koszmar - na progach można sobie wybić zęby. Dla mnie to jednak bez znaczenie bo jego funkcją to jazda na trasie (do miasta wolę produkt PSA). Może trochę za głośno reaguje na nierówności.
~Kristo
~Krzysiek
ST 1.4 TSI 125KM 92kW
Chciałem kupić FR, jednak na nasze drogi zbyt twarde. Kupiłem wersję STYLE i jadąc po gładkich drogach brakuje mi sztywności. Ale ja lubię szybkie zakręty, więc mogę być nieobiektywny. W codziennej jeździe jednak jest to dobry kompromis między osiągami a komfortem.
~Piotr Ch
ST 2.0 TDI CR 150KM 110kW
Jeden z najlepiej prowadzacych sie samochodow tego segmentu, w pracy mam dostep do fokusow w wersji kombi jak rowniez astry kombi, tylko leon sprawia ze czuje sie bezpiecznie i komfortowo za jego sterami. Najepiej prowadzace sie kombi tej klasy.
Seat Leon III ST