Lista ocen Seat Toledo II (189) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 357 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~eRKaZet rafcio44108@o2.pl
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Przez rok użytkowania, a samochód ma 10 lat i 200tys. km przebiegu (przebieg udokumentowany książką serwisową) nie zepsuło się nic - w końcu Seat to niemiecka precyzja, hiszpański temperament. Wymieniam jedynie elementy, które zuzywają się w sposób naturalny. Nie zepsuło się nic, nie spaliła się nawet żarówka. Po zakupie wymieniłem kompletny rozrząd, filtry i płyny eksploatacyjne. Na wiosnę 2010 roku zmieniłem amortyzatory, silentblocki,...
~Sabuch
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Jedyny i najpoważniejszy problem z silnikiem to turbina. Długo szukano usterki eliminując poszczególne potencjalne przyczyny. W końcu ustalono, że to nie żaden z zaworów tylko łopatki zawieszające się z powodu sadzy w środku. Skutek jest taki, że czasem przy osiągnięciu 100 km/h turbina przeładowuje i sterownik ją odłącza. postanowiłem nie wymieniać turbiny aż zupełnie się nie popsuje. Wystarczy wyłączyć na chwile silnik i gwałtownie ruszyć -...
~vel
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
W zasadzie to nic się nie wydarzyło poważnego przez te 2,5 roku. Jedyna poważniejsza usterka to podczas jazdy zaczął terkotać przegub. Naprawiona została także klimatyzacja wymieniony został kompresor,który już słabo działał,nowa chłodnica,osuszacz,oringi. Wymieniony został rozrząd razem z wałkiem rozrządu bo okazało się,że był już troszkę przytarty i uszczelka puszczała olej. Reszta to rzeczy eksploatacyjne klocki hamulcowe,olej,płyn...
~Waldi-ST
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
BRAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~WOLF69-TCP
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Ogolnie samochod jest bardzo malo awaryjny, u mnie siadlo przednie zawieszenie(pewnie lata),i tylne amortyzatory(zaniedbanie poprzedniego wlasciciela)nie bylo problemow z wymiana(tyl)Zaczyna mi gwizdac turbo (do sprawdzenia, poniewarz moze byc to tylko pekniety jakis gumowy przewod).Powaznym problemem jest dostajaca sie woda do srodka auta i nie jest to do konca wyjasnione którędy sie dostaje.
~kwas
Sedan 2.3 V5 150KM 110kW
tu też nie mogę złego słowa powiedzieć ponieważ jedyne co wymieniałem to elementy eksploatacyjne, raz urwałem miske olejową \"jest nisko\" pasek klinowy, rolkę napinacza paska, pozatym silnik jest nałańcuchu co ogranicza wydatki na rozrząd, reszta płyny, olej itd, wytrzymałe tarcze hamulcowe, zawieszenie,łożyska, elementy gumowe itd, sam wydech spokojnie ma 10 lat i nie ma oznak zurzycia, zero rdzy
~Malenky
Sedan 1.6 16V 105KM 77kW
Nic sie nie stało aczkolwiek wszystkie 1,6 i 1,4 w tym modelu miały beznadziejna skrzynie w ktorych po 100tys km pekały nity mechanizmu różnicowego i rozwalały cała skrynie. podobno po 2003roku to poprawili ja mam 2004 i poki co nic sie nie dzieje:) koszt uzywanej ok 1400zł plus 300zł montaż ale wole nie ryzykował i niedługo idzie na sprzedaż:)
~kokokoko
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
jak wspomniałem wcześniej Turbina ( kupiłem go od znajomego gdzie w większości użytkowany był na krótkich odcinkach przez żonę znajomego a iwedziałem że nim pojeżdżę więc kupiłem nową Garetta ) ale np znajomy wymienił amortyzatory, sprężyny ( do tej pory skuteczność amorów mam na poziomie 76%) A także dwumasa wymieniłem. i do tej pory wszystko gra.
~Ardian
Sedan 1.6 100KM 74kW
Mechanicznie jest naprawdę dobrze. 1.6 100KM to chyba jeden z lepszych silników z grupy VAGa tamtych lat. Oczywiście jeśli nie zależy nam zbytnio na osiągach. Przez cały okres użytkowania nie miałem poważnych awarii, a już zwłaszcza takich, które unieruchomiłyby auto. Raz tylko bez żadnego ostrzeżenia trzasnęło mi sprzęgło.
~maciej
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
no niestety przez pół roku walczyłem z wodą w samochodzie. Samochód jest bezwypadkowy, a po większych deszczach od strony kierowcy z przodu i z tyłu zalewało mi go. Krew mnie zalewała. Mocnych na naprawę nie było. W końcu dzięki wizycie na forum inernetowym seata, doszedłem że woda dostaje się do samochodu przez drzwi.