Lista ocen Seat Toledo II (224) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 322 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Misiek
Sedan 1.6 100KM 74kW
ogrzewsanie swietne. napewno w polskie zimy nie zmarzniemy. climatronic ma dodatkowo funkcje odszraniania szyb. dziala swietnie. po gora 10 minutach szyby odmarzniete i czyste:) w lato klima dziala jak nalezy. szybko schladza i dobrze utrzymuje wybrana temperature. daleka podróż w upal nie jest udreka:) wrecz przeciwnie. moglbym wogole nie wychodzic z auta. brakuje tylko chlodzenia schowka. ale jak wysunie sie uchwyt na kubek i da sie tam...
~eRKaZet rafcio44108@o2.pl
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
System wentylacji i ogrzewania jest doskonały, zasługuje na najwyższe noty. Ogrzewanie w zimie jest wydajne, przy minusowych temperaturach na zewnątrz wnętrze nagrzewa się do temperatur panujących w saunach w ciągu dosłownie paru minut. Klimatyzacja automatyczna pozwala schłodzić wnętrze w upalny letni dzień w 2 - 3 minuty i utrzymuje stałą temperaturę kabiny. Zakres regulacji nawiewów jest ogromny. Dostepne są 4 nawiewy na pasażerów, nawiewy...
~Malenky
Sedan 1.6 16V 105KM 77kW
jest dobrze niema sie do czego przyczepic jedynie nalezy dbac o klime bo ja 4 lata nie czysciłem i tak wali ze juz nie idzie tego doprowadzic do ładu. Czysciłem parownik i tunele a Ciagle smród niesamowity jak sie wyłączy klime. TRZEBA na bierzaco ozonowac i czyscic:) po nabiciu do pełna przy temp 30st C w cieniu w trakcie ozonowania pomiar przy kratce wykazał 4st C !:) sam pan od klimatyzacji był zdziwiony:)
~kokokoko
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
mam manualną klimatyzację. rzadko kiedy chodzi na 2 biegu. daje radę. jak chodzi klima w deszczowe dni to nie ma problemu z parowaniem szyb. ale kiedy ją wyłączę od razu szyby zachodzą parą. jeśli chodzi o ogrzewanie to moje poprzednie auta, astra i peugeot były dużo leprze. ale tam były benzynowe jednostki. dodatkowo diesel jak to diesel trochę więcej czasu potrzebuję na rozgrzanie.
~opek
Sedan 1.6 100KM 74kW
W każdym samochodzie Automatyczne webasto które jest w standardzie dla diesla zawsze nie działa. Nawet go nie naprawiałem po zakupie koszt około 500 PLN. Klimatyzacja zawsze ma uszkodzone rezystory od wentylatorów. Wentylatory na chłodnicy włączają się jak klima dobija max. ciśnienie. A powinny pracować na wolnym biegu po włączeniu klimy - mam klimatronic
~Borko
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Do climatronic ciężko się przyczepić, daje doskonały komfort w ciepłe dni, ale jak tylko temperatura spada poniżej zera, to czasem i 10 km nie wystarcza by rozgrzać to auto. Jest to szczególnie uciążliwe przy zamarzniętych szybach, które trzeba dokładnie skrobać. Długie grzanie silnika to, w mojej ocenie, największa wada tego samochodu.
~adik.s@wp.pl
Sedan 1.6 100KM 74kW
grzeje jak wściekły, z resztą cała grupa VW chyba tak ma. Z zaparowaniem jest czasem problem po deszczu bo jak w wielu toledziakach przy szybach z tyłu leci woda do środka, jakoś nie jest do dopracowane i nie jest to wina uszczelek od drzwi. Jednak po paru minutach nawiew swoje robi i szyby są eleganckie, jeśli nie to klima zawsze pomoże.
~Chelmik
Sedan 1.6 16V 105KM 77kW
Szybciutko się nagrzewa , ok 5 km i 90 stopni , klimatyzacja zwiększa spalanie o ok litr ale to normalne , kupiłem i była nabita w 50 procentach i wystarczyło na 6 lat , wylany panel zasłania stopnień natężenia nawiewu ale to akurat słychać więc da się żyć fajnie działa automatyczna klimatyzacja
~Seaciak
Sedan 1.9 TDI 150KM 110kW
Wszystko gra i buczy. Nigdy nie było problemu, zawsze wszystko działało bez zarzutów. Jeśli jakis właściciel tolediaka miał problem to najzwyczajniej kupił dojechana sztukę która prosi się o zatroszczenie i będzie chciała się odwdzięczyć. Niezawodnością i ekonomia.

Usterki Seat Toledo II

Seat Toledo II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Kaktuzz
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Ooo i się zaczyna. Klimatronic ma blokadę pompy przy temp +5'C, ale nie zawsze co przy "-" może ją uszkodzić i wtedy jakieś 700PLN mniej w domowym budżecie. W lecie chłodzi jak należy zaś zimą potrzeba ok 10 km żeby zrobiło się ciepło i przyjemnie.