Ocena kierowcy - Seat Toledo II

Sajmonex, 9 lat temu
Rok produkcji 2001
Seat Toledo II 1.6 100KM 74kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Wszystko nie żałuję zakupu . Trafiłem na ładny egzemplarz krajowy 120 tys km w chwili zakupu od prywatnej osoby wszystko sprawdzone potwierdzone . Fajny samochód wg mnie naprawdę ładny komfortowy , prosty i tani w eksploatacji oby sprawował się dobrze :) . Polecam takie auto z czystym sumieniem
Karoseria : Ładne przestronne autko
Silnik : Mimo 100 km naprawdę w miarę dynamiczne autko
Inne : Super układ kierowniczy
Świetny wygląd ( wiele ludzi mówi że auto jest bardzo ładne) , wygoda jazdy bardzo dobra , układ kierowniczy rewelacja dynamika silnika naprawdę zadowala , oszczędność z jazdy na lpg na wielki + . Podsumowując nie planowałem zakupu Toledo ale bardzo polubiłem to auto
1.6 sr spokojnie daje radę . Wiadomo wyścigówka to nie jest , przed zakupem nasłuchałem się opini typu nie kupuj sedane z 1.6 8v ( Passat A4, Toledo itp) ale nie powiem miłe zaskoczenie co do dynamiki . W silniku często trzeba czyścić przepustnicę ja to od razu zrobiłem ( autem jeździł starszy pan) + przegoniłem go na 98 na autostradzie cały czas na maksymalnej prędkości efekty widoczne od razu :)
Precyzyjna fajnie zestopniowana , parę razy jednak zauważyłem że 1-szy bieg lekko haczy
Świetne prowadzenie czuję pełną kontrolę nad samochodem idealne wspomaganie. Dla mnie pod tym względem naprawdę rewelacja, jazda po zakrętach tym autem to czysta przyjemność i uczucie panowania nad samochodem
Widocznośc ok słaba widoczność przez tylną szybę mała szyba + zagłówki ograniczają widoczność . Ja jednak cofam na lusterka także nie przeszkadza mi to
Deska rozdzielcza i przełączniki bardzo proste ,wszystko ładnie i ergonomiczne rozmieszczone bardzo prosta obsługa
Po zakupie wymieniłem filtr kabinowy klimatyzacja jak i ogrzewanie sprawują się świetnie
Nie jestem wysoki ok 183 cm bez problemu mam fajną pozycję za kierownicą . Pasażerowie z tyłu mają dużo miejsca nawet na długą trasę . Siedząć za mną gdzie mam troszkę odsunięt fotelz racji na wzrost i tak da się komfortowo podróżować. Opnie od pasażerów sam tylko raz jechałem z tyłu :)
Powyżej 120-130 km/ h robi się głośniej ale myślę że jest w miarę dobrze. Fabia 1.4 16v 75 ps w kombi przy tych prędkościach o wiele głośniej "wyła" przy takich prędkościach :)
Spalanie w cyklu mieszanym 10 l /100km lpg uważam za dobre koszt przejechania 100km 23-25 zł za 100km tak komfortowym autem jak dla mnie super. Części tanie wiele zamienników konstrukcja Vw zawiesznie silnik itp są w Vw ,Audi , Skodach , Seatach także części tanie :)
B. Dobrze kupiłem auto z 2001 roku model 2002 , szukałem Astry 2 ceny takie same może podobne. Jednak Toledo ma tę przewagę że jest autem większym bardziej komfortowym i bardziej reprezentacyjnym ( ładny wygląd wielkość sedana klasy średniej) Troszkę gorsze materiał w środku niż np w Audi A4 twardsze plastiki łuszczące się rączki przy drzwiach ale za taką cenę można to wybaczyć moim zdaniem
Od 5 miesięcy zero usterek wiadomo po kupnie wymieniłem kable świece przegląd samochodu diagnostyka komputerowa czyszczenie przepustnicy + przegląd instalacji lpg ale mam pewność że auto jest sprawne
Na razie zero oby tak dalej

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 100KM 74kW [l/100km]

10,2