Ocena kierowcy - Seat Toledo II

kiedros2@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 1.6 16V 105KM 77kW
Rok produkcji 2000
Seat Toledo II 1.6 16V 105KM 77kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Ceny części zamiennych. Tak tanio to chyba tylko do Lanosa było. Wyjątek rozrząd.
Układ elektryczny : Czasami wariuje ale to przez masę od aku.
Podobał mi się. Gdyby nie utrata wartości bym go nie sprzedawał. Ale teraz jak kupować to TDI albo 1,8 20v najlepiej z turbo.
Elastyczność do bani. Dopiero powyżej 3500obr/min się buja żwawo, poniżej słabo. Drogi rozrząd (2 paski, 4 rolki i pompa wody min 500zł). Mało pali. Na sekwecji gazowej chodzi OK.
Dobrze dobrane przełożenia, chodzi z lekkim oporem. Mi się przez 100kkm nic nie stało.
Jak na taki prosty układ jest rewelacja. Zestrojony sportowo. Słabo wybiera nierówności ale daje super wyczucie drogi. Coś za coś. Tani w naprawach. Nisko położony.
Wg mnie OK. Do tyłu to wada wszystkich sedanów. Zamontowałem czujniki parkowania :)
Jak w VW wszystko intuicyjnie i przemyślanie. Bardzo mi się podobało. W porównaniu z Mercem 124 z 93r. na +
Nic dodać nic ująć. Działa. Klima OK
Tak sobie, ale to podłoga VW Golfa. Jak na kompakt OK. Lanos ma więcej miejsca. Duży bagażnik choć TV 21" CRT nie wszedł.
Rewelacja. Naprawdę cicho. To im się udało. Blachy ocynk więc nie ulega biodegradacji jak niektóre Ople czy Fordy.
Na LPG od 7 do 10 / 100 km. Nigdy mi więcej niż 10 nie spalił. Min 7,2 przy zamulaniu jazdy.
Jest umiarkowanie. Są tańsze auta ale i są droższe. Cena odzwierciedla jakość.
Czujnik temperatury, klamka bagażnika, żarówki H7. Ogólnie takie rzeczy w MB się nie zdarzają ale nie jest drogo i nie uniemożliwia jazdy.
Nie ma co się psuć. Silnik na gazie 100kkm OK, układ paliwowy OK. Kabel masowy źle przewodził po kilku latach. Odkręcenie i przykręcenie wystarczyło i jest OK.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 105KM 77kW [l/100km]

8,6